Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi villanyóra szekrénybe...

Régi villanyóra szekrénybe megszakító csere mivel jár?

Figyelt kérdés
Szeretnéknagyobb főbiztosítékot cserélni ami jelenleg 20A. Elvileg a tetőn bejövő kábelek az 3x6mm2-es Alu. Elbírna ez a vezeték egy 32A-t? Kell-e ehhez a művelethez nekem szekrényt vennem? Mivel jár ez?

2020. júl. 13. 10:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Eon de elvileg az Elmű is ugyan azt a követelményt kéri.


Ezt az "ingyenes" 32A-t úgy kapod meg régi rendszer esetén, ha előtte megcsináltatod egy szerződött villanyszerelővel a szolgáltató elvárásit.

Lényeg hogy bárminemű megszakító csere már hálózatbővítésnek minősül.

Én itthon a 16B plombált megszakítót szerettem volna kicseréltetni 16C jelzésűre, hogy ne verje le a nagy flex állandóan a 16B-t.

Már ez is hálózatbővítésnek számít, és az egész rendszert át kellett volna építeni hozzá.


Magyarán új tetőkiállás horganyzott csővel. Már csak falsíkon lehet a légvezeték bekötés, szóval egy teljesen új kiállást kell csinálni.

Ezzel kikerülve az esetleges padláson belüli áramlopásokat.

Kell új földelőszonda is. És kell új mérőóraszekrény is (az átlátszó műanyag)

A zárt műanyag mérőóra szekrényt lehet tenni a régi villanyóra helyére.


Ez nekem összesen 150 ezer lett volna, így inkább vettem egy lágy indítású nagy flexet 70 ezerért.

Konzultálj egy helyi szolgáltatóval szerződött villanyszerelővel, úgy jársz a legjobban.

2020. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!