Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy ajtó...

Mennyibe kerülhet egy ajtó kilincs, és a felszereltetése, vagyis a cseréje? És az, ha az ajtót cseréltetném le?

Figyelt kérdés

Nem szeretném megmagyarázni, hogy miért, de már régóta szeretnék egy kulcsot a szobámra. Hány forint lenne körülbelül egy kilincs, és hogy felszereltessem? Vagy van valami mód, hogy egy kulcsot szerezzek a szobámhoz? + Az mennyibe kerülne, ha az ajtót cseréltetném le?

(Ne nézzen senki se hülyének, mert komolyan gondolom pls, köszi)



2020. júl. 19. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A kilincsnek ehhez semmi köze!


A kulcs miatt cserélnéd le az ajtót?????

Kiszeded (4 csavar) a régi zárat, elviszed egy multiba, vagy gazdaboltba, vaskereskedésbe, vagy mit tudom én mi van nálatok, ott belepróbálnak kész kulcsokat és ha valamelyik tekeri, azt megveszed kemény 2-500Ft-ért.

Hazamész, visszateszed ahogy kiszedted és boldog vagy, hogy van kulcsod az ajtóhoz.


Ha esetleg olyan zár van az ajtódon, ami nem zárhatóra van szerelve, csak egy nyelve van, akkor is elviszed a méret miatt és kérsz egy olyan zárat, ami ekkora, de zárható. És beszereled a 4 csavarral.

Mindenképpen vinned kell magaddal, hogy lássák,hogy jobbos, vagy balos.

2020. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Zár van benne?
2020. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Zárat kellene cserélned gondolom, 2-3ezer forint, ahhoz adnak kulcsot is. Kilincsed az volt eddig is gondolom.


Ajtók... hát azt tokkal együtt szokták, hacsak nem kapsz ugyanolyat mint ami fent van, talán 20ezertől felfele (plusz beépítéshez pár dolog) aztán ha jobbat szeretnél határ a csillagos ég. Asztalos 150ezret is kérhet egy jó ajtóért.

2020. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

1-es vagyok

Utóbbi esetben a zárnyelvnek lehet nincs hely képezve az ajtófélfán, azt egy ügyes barát/rokon/szomszéd 10 perc alatt megoldja.

Azt nem mondom, hogy te csináld.

2020. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Elsősorban kívülről vagy belülről akarod zárni? Csak azért, mert retesz is szóba jöhet olcsóbb megoldásnak. Most van valamilyen zár, vagy kilincs az ajtón?
2020. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Most miért nem tudod zárni? Nincs meg a kulcs, vagy rossz a zár? Az jó ötlet,amit az első írt. A kilincs egy külön dolog, a zárszerkezetet kell cserélni, abba megy a kulcs, meg a kilincs.

Ajtócsere nem egyszerű, ki kell bontani a régi tokot, aztán lehetőleg egy utólag beépíthető tokos ajtót kell beépíteni. Ez falvastagságtól is függően kb. 50.000-nél kezdődik. 8-10.000 körül szokták beszerelni.

2020. júl. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pontatlanságért! A zárat szeretném lecseréltetni, hogy legyen kulcsom az ajtóhoz. Régebben, vagyis amikor ideköltöztünk volt hozzá kulcs, de az eltűnt. -De, ahogy látom, már sok válasz érkezett, amit nagyon köszönök! Valahogy szerintem mostmár meg tudom oldani.
2020. júl. 20. 06:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy jönnél ki a legjobban, ha csak kulcsot szereznél!

Megfelelő ismeretek, és megfelelő szerszámok nélkül ne állj neki, nem biztos, hogy egy csavarhúzó elég! Itt egy videó, nézz meg azért másikat is, szedd össze előre a szükséges szerszámokat, aztán csináld úgy, ahogy az #1-es hozzászóló írta.

[link]

2020. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!