Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kicsempézném a fürdőszobát, a...

Kicsempézném a fürdőszobát, a fallal vagy a padlóval kezdjem?

Figyelt kérdés
Le és felszedtem a csempét a fürdőszobában, mert már nagyon régiek és töredezettek voltak (kád is kivéve). Anyagiak híján magam szeretném a fali és a járólapokat letenni. Melyikkel érdemes kezdeni? A fallal vagy a padlóval?
2020. júl. 29. 12:55
 1/9 Manoka8528 válasza:
0%
Mindenképpen az alját kell letenni elsőnek !
2020. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Manoka8528 válasza:
0%
Persze természetesen ha egyenletlen a talaj akkor ki kellene egyenlíteni,padloponnal
2020. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha a padlóval kezdem, nem fogom összepiszkolni, miközben a falat rakom? Valamiért én azt gondoltam, hogy a fentről lefelé elvet követve a fallal kezdeném.
2020. júl. 29. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy raktam, hogy először a falat, de a 2m sorral kezdtem alulról (kevesebb mint egy egész lapnyi helyet hagyva alul.

Utána lereaktam a padlót, majd az alsó fali sort bevágtam méretre. Így minimális koszolás, de a falburkolat fed rá a padlóra. Fal és padló közt meg szilikonnal kihúztam

2020. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
* 2. sorral kezdtem
2020. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manoka8528 válasza:
0%
Ez úgyis több napot vesz igénybe hiszen a lapokat lerakod,másnapig száradnak aztán fugázod aminek ugye szintén kell a száradás.Kell egy egyenes talaj amit vagy betonozással vagy padloponozással kell elérned,nem tudom mire kerül a csempéd.meglévő csempére esetleg vagy teljesen szűz a talajod.Az oldalfalak csempézését nem a földtől fogod kezdeni,lesz egy alapod ami az aljzat lesz.Ha az aljzat görbe...vagy ha a fallal kezded....nem lesz túl szép a végeredmény.Ki kell alakítanod 90 fokot a sarkokba stb....aztán az egyenest is.Nem olyan hú de egyszerű dolog :) De ha magadnak csinálod,akkor biztos vagyok benne,hogy tökéletesre fogod megcsinálni :)
2020. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Manoka! Ha nem értesz hozzá ne szólj bele!

Ahogy 4-es írta!

Először a falak a 2. sorral kezdve (lécről indítva, hagy az első sor vágott legyen).

Majd lerakod az aljzatot (szükség szerint kiegyenlítve, ha van összefolyó akkor lejtésben).

Majd bevágod a fal első sorát (a padlóburkolathoz igazítva, ha van a lejtést lekövetve).

2020. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
#7 -essel értek egyet. Ne adjon tanácsot aki nem ért hozzá. Ha úgy csinál9d mint Manoka mondja kellemetlen meglepetés fog érni mikor körbeérsz a csempékkel. A falon kezd a masodik sorral amit fixált lécre vízmértékre teszel. Az első sor helye picivel kissebb legyen mint a csempe mérete így pontosan méretre vágod majd az első sort. Aztán az alja. Majd fugázod a falat végül az alját
2020. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, mint lelkes amatőr, aki már 3x burkolt, hogy a fallal kezdd, és indulj alulról, ha nagyon göröngyös az alja, és nem veszed ezeket a műanyag ékeket sem (nem, nem a fugakeresztekre gondoltam), hogy mérd meg a csempéd magasságát, és oda üss fel körbe egy deszkát a helységben, arra pedig kezdd el felpakolni a csempéket. (Szóval hagyd ki az alsó sort, azt majd másnap).

Az én első munkám a fürdő volt, ha érdekel kép, akkor küldhetek. :D

2020. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!