Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ventillátor (wcben és fürdőszo...

Ventillátor (wcben és fürdőszobában) beépíthető bérház közös szellőzőrendszerébe?

Figyelt kérdés

Olyan bérházról van szó, ahol nem lehet már használni az átfolyós gázos vízmelegítőt, így le is kellett szereltetnem, a közös kémény is lezárásra kerül, mert a lakók nem akartak pénzt áldozni a felújítására.

Sajnos a lakóközösség házsártos és minden apróságért beszólnak. Felújítom a fürdősszobát és a wc-t és a fürdőszobaszaküzletben szakember javasolta, hogy a szellőzőbe építetessek be időzítős páraelszívó ventillátort. Ezt megbeszéltem a villanyszerelővel, aki szintén javasolta, és a wcbe külön záródósat hozna, ami akkor nyílik ki amikor működik. Ezt azért javasolta mert valamelyik lakó dohányzik és az feljön a wc szellőzőjén, és engem zavar, én nem dohányzok. Megkérdeztem a közös képviselőnket és ő azt mondta, hogy elvileg lehet használni, de kérdezzem meg a lakóközösséget, mert szerinte(!) felfele és lefele is áramoltathatja a levegőt, és a szagokat. A lakóknak bedobtam kérdőívként, hogy belegyeznek-e? 1 db-ot kaptam vissza aláhúzva, hogy nem egyezik bele, valamint az egyik lakó személyesen közölte velem, hogy "ne is álmodjak arról, hogy beépítsek ventillátort, nem egyezik bele". Szerintem, ha műszakilag megoldható és ezt máshol is használják, akkor nem is biztos, hogy a lakóközösség beleegyezését kellene kérnem. Ebben az esetben mit tehetek?



2020. aug. 8. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Te örülnék, ha feléd áramoltatnák a szomszédok a wcben keletkező szagokat?

Egyébként minek kérdezted meg? Láttam már ilyet ismerősöknél, senkit se kérdeztek. Egyébként tök felesleges. Leginkább csak hangos.

2020. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Három dolgot is tehetsz. Először is teszel mindenkire, és beépíted, vállalva az esetleges következményeket. Ha szerencséd van, akkor egy kis hümmögéssel elintéződik a dolog. Viszont ha olyan a szellőző rendszer hogy a ventilátor okozta túlnyomás a szagokat benyomja valamelyik szomszédhoz, akkor gondban lehetsz. A közös képviselő felszólít, hogy szüntesd meg a helyzetet, vagy akár az érintett lakó birtokvédelmet is kérhet, meg egyéb nyalánkságok. Másodszor a közös képviselővel megbeszéled a dolgot, és ha ő nem kompetens, egy hozzáértő véleménye alapján berakhatod a ventilátorodat vagy nem. Harmadszor, önköltségi alapon kérsz egy épületgépész szakértőtől egy szakvéleményt, és annak birtokában, ha ő szerint műszakilag jó megoldás a ventilátorod, akkor tojsz mindenki fejére, és beépíted. Ha bárki nyekereg, a szakvéleményed birtokában mehet a bíróságra, jó eséllyel te fogsz nyerni, ha nem megy a büdös senkihez be.
2020. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem lehet, max ha mindenhova rakatsz visszaáramlásgátló csappantyút, talán akkor engedélyeztetni is tudod, ha szerencséd van akkor a fő ventillátor elbírja a csappantyúk általi nyomásveszteséget, ha nincs, akkor annak a cseréje is téged terhel. Természetesen tervezni kell, számolni méretezni. Ez a hivatalos verzió, a másik hogy mindent mindenkit lexarsz és tolod be a büdöset/port minden lakásba
2020. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj drága, a 'szakemberek' azért javasolták, hogy több pénzt költs. Egy rutinos barát, családtag segítsen a felújítással kapcsolatos döntésekben. Különben minden felesleges szart rádsóznak, vagy megvetetik ugyanazt duplaáron.
2020. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 4 es, remélem a gázkészüléket vagy a gázhálózatot is a barát/családtag szereli nálad, mert ő rutinos, aztán ha bumm lesz vigye is el a balhét. Szerinted véletlen tanultuk az iskolában a szakmát szakképzőben/fősulin évekig? Plusz a tapasztalat azóta, látszik tipikus spúrlos magyar vagy. Normális SZAKEMBER (nem kókány Sanyi akinek 8 osztálya sincs) nem fog neked az anyagon kereskedni, viszi a számlát is róla
2020. aug. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
5: nem szerelésről volt szó!!! Hanem mindenféle ajánlgatasáról! Egy szóval nem írtam, hogy ők csinálják a konkrét munkát. Egyébként nálunk nincs gáz 😁
2020. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!