Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Távfűtéses panellakásban a...

Távfűtéses panellakásban a szobában felmenő 3 db fűtési vezetéket el lehet burkolni gipszkarton fallal, hogy ne legyen annyira meleg?

Figyelt kérdés
A két kisszobában nincs külön radiátor test, hanem csak a 3 felmenő fűtési cső a szoba sarkában, viszont télen elviselhetetlenül meleg, elzárni persze nem lehet, jobb híján nyitott ablaknál lehet megmaradni még télen is. Ezt a 3 vezetéket el lehet burkolni gipszkarton előtétfallal, hogy kevésbé legyen meleg a szobában? A gipszkarton mögött üveggyapot szigetelés lenne. Próbálkozott már valaki ilyennel?

2020. aug. 22. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Megoldható, de ha a leírt módon leszigeteled szerintem meg fogtok fagyni.

Én inkább egy olyan gipszkarton falat építenék amelynek az alján és a tetején van egy zsaluval állítható nyílás, így tudnám szabályozni a szobába jutó hő mennyiségét.

2020. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, csak elfelejtettem beleírni. Kapásból tömített szervízajtó jutott eszembe, bár ettől biztos lesz esztétikusabb megoldás is erre a célra.
2020. aug. 23. 00:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Zsalus vagy lamellás szellőzőrács. Ilyesmire keress rá a neten.

Fehér műanyag szellőzők, légtechnikában használják őket pl. irodaházakban. Biztosan van állítható is.

2020. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek inkább próbáld meg a 9 mm falvastagságú "TUBOLIT POLETILÉN" csőszigetelő csőhéjt. Akár 2 rétegben. Pl. 28 mm átmérőre jó a 48 mm-es...


Ezek 200-500 Ft/2m összeget jelentenek. Percek alatt fel illetve le szerelhetők!!!

2020. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elírtam - TUBOLIT POLETILÉN helyesen TUBOLIT POLIETILÉN
2020. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#4-es: Köszönöm az ötletet! Most vacilálok, hogy előtétfal vagy csőhéj legyen. Mert a csőhéj tényleg a pofonegyszerű megoldás egy előtétfalhoz képest, és annyi helyet sem vesz el, viszont nem annyira elegáns mikor télen rajta van a csövön (meg úgy egyáltalán hogy a 3 cső ott megy a szoba sarkában). Egyébként a csőhéj szigetelne annyira, hogy ne melegedjen túl a szoba?
2020. aug. 23. 23:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd. Te üveggyapot szigetelést írtál!

Ennél az általam javasolt csőhéj nagyságrenddel jobb...


Igen, szigetelne. És nem is egy nagy összeg!

A távhő szolgáltatónál biztosan van épületgépész üzemmérnök. Ha megkéred, lehet hogy kiszámolja, milyen falvastagságú szigetelés kell.


Viszont bármilyen megoldást választasz, az semmiképpen ne legyen

irreverzibilis!

2020. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A megoldás ez lett végül: Armaflex csőhéj szigetelést tettünk a csövekre, és ez után készült a 2 rtg. gipszkarton burkolás, alul és felül állítható zsalukkal. Az üveggyapot szigetelésről lebeszélt a szakink, mert az a meleg hatására elkezd porladni és a szobában keverte volna a levegőbe az apró szemcséket.
2020. nov. 23. 08:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!