Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hozzávetőlegesen mennyibe...

Hozzávetőlegesen mennyibe kerülhet egy háznak a felújítása?(részletek a leírásban)

Figyelt kérdés
A tető nyeregtető, és az egészet mindenestül ki kellene cserélni,gerendákat, mindent. csak a két végében lévő téglafal maradna. A Tetőtér alapterülete úgy 70 nm2. A földszint szintén kb 70 nm és a burkolatokat kellene kicserélni, festeni, úgy műanyag ablakokat beszerelni pont, egy új konyhabútor és a fürdőben lecserélni a wc-t, és a kád helyére egy zuhanykabint építeni. A régi radiátorok helyére kellene újakat feltenni, de pont oda hol a régiek vannak, akár ugyanugyan méretű is mehet. összesen 8 radiátor van a házban. Egyéb műszaki átalakítás nem lenne, tehát a falban lévő áramvezetékek teljesen jók, jó helyen vannak a konektorok, kapcsolók, fűtés és vízvezetékek is ott vannak ahol lenniük kell, a ház szigetelése szintén megvan és jó, maximum át kellene színezni, de nem muszája a mostani szín is jó. Valaki esetleg tud erre nagyságrendileg egy árat tippelni?

2020. szept. 9. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Helyileg hol van? Mert ez is nagyban fefolyásolja az árat.
2020. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én a tetőre alapból, nagyon szerényen 3 milliót mondanék, de ha tetőtér lesz, akkor arra kellenek ablakok és komoly szigetelés, így inkább legyen 4-4,5 millió. És ez csak a tető.

70m2 burkolás munkadíja középáron 5ezer, ez már 350ezer+a burkolat és anyagok. Összességében erre is vehetünk 800ezret.

Ablakból nem tudom mennyi kell, mennyiért veszed a konyhabútort, zuhanykabint, radiátorokat?

Középáron mindent alapul véve én úgy gondolom, hogy nagyon boldog lehetsz, ha ez kijön 8 millióból.

2020. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Pest megyében Bp agglomerációjában lenne a felújítás.


Köszi második a részletes választ! Ablakból 5 kétszárnyú ablak, 3 kisebb ablak kell. Konyhabútor valószínűleg ikeából lesz, ott már nézegetem az árakat, konyhagépekkel másfél millió alatt nem nagyon látok ott semmit. Zuhanykabin építetni szeretnék a kád helyére egy üveg tolóajtóval.

Amiket írtál árakat, teljesen reálisnak tűnnek, tetőnél ha 4,5 félből kijön örülni fogok.

2020. szept. 9. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!