Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen porszívót érdemes...

Milyen porszívót érdemes venni festő és kőműves munkák során keletkező por, homok, betondarabok, téglapor, lecsiszolt glett és lekapart vakolat összeporszívózásához?

Figyelt kérdés

Fürdőszoba felújítás során szembesültem azzal a problémával, hogy a fent vázolt szennyeződéseket nem tudom rendesen összeporszívózni a sima háztartási porszívómmal. A probléma, hogy néhány perc után, több port enged ki magából mint amennyit beszív, így értelmetlenné válik a művelet.

Hiába tisztítottam vagy cseréltem ki a szűrőit és a porzsákot. Kifújtam kívül belül kompresszorral, de így is pár perc után ugyanaz a jelenség - több por jön ki hátul mint amit beszív.

A neten nézegettem ezeket a száraz-nedves porszívókat, olyan 20 ezertől indulnak. Érdemes ilyet venni? Vagy ugyanúgy fogok ezzel is járni és csak százezrekért lehet olyat venni ami bent tartja a port?



2020. szept. 20. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Olyat, ami a vizet is bírja :) és elég nagy a teljesítménye, karcher porszívók között nézz szétt talán :)
2020. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Por lerázós kivitelben gondolkodjál.

[link]

2020. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az erre célra készített ipari porszívót. Csiszolókhoz, falvágókhoz lehet csatlakoztatni. Nem olcsók, de jók.

A háztartásit tönkrevágod vele, teljesen más kialakítás a kettó. Van makita, bosch stb. A legtöbb kisgépgyártó márkánál találsz.

2020. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én hamuporszívóval oldottam meg anno,azt hiszem Aldis volt.
2020. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket.

Tetszik a hamuporszívós ötlet. Tényleg jól bírja?

Nem engedi ki a port magából?

Bár ahogy néztem van ezekből is HEPA szűrős.. Az már csak jó.. :)

2020. szept. 20. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felújításhoz vettem Parkside vizes "ipari" jellegű porszívót.

3 éve van nyüstölve, géphez csatlakoztatva is.

Nincs vele gond.

2020. szept. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eredetileg a készülő kandallóhoz vettem,kb.10ezerért, szóval úgy gondoltam nincs nagy tétje, ha kipróbálom 80 négyzetméter teljes felújítás után. Szépen vitte. Ennél se láttam visszafújást,de biztosan a hepás a legjobb.
2020. szept. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl: Bosch GAS 35-L AFC. És így felfelé.
2021. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!