Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit jelent a kismegszakítóknál...

Mit jelent a kismegszakítóknál a C és B jelzés ? Melyik milyen környezetbe jobb ?

Figyelt kérdés

Lakást vettem. Vagyis még a bank tulajdona a hitelemem végéig nyilván :D na de a villamos hálózatot szeretném újra húzni.

Mi a különbség a fent említett megszakító jelzések között ?

Hogy tudom a legegyszerűbben kiszámolni, hogy egy pl 16A-es megszakító esetén mennyi a max teljesítmény aminél még nem kapcsol le ?

Előre köszönöm a válaszokat !



2020. okt. 11. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen fizetés előtt el kell számolni. Ha a vezetéről nem is(azt méterre visszaszámolod), a többiről számla ellenében fizetsz, és szépen megkérdezed, hol van...

Ennyi az egész.

2020. okt. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A ma hatályos szabályok szerint 1,5-ös vezetékre max C13 vagy B13 kismegszakítót tehetsz

16A-re már 2,5-ös vezeték kell.

Villanytűzhelynek 5x4-es kiépítése az előírás.


Persze ebbe majd most mindenki beleköt, de arra figyelj, hogy ne 1-es vezetékeket húzzon 16A-es áramkötökre.


C vagy B lakásban kb mindegy, B legyen, C oda, ahol olyan a fogyasztó. Fentebb írták.

2020. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

"Na ezért nem bízom a villanyosokban annyira, ne haragudjatok."

Hát igen, csak alapvető tévedésben vagy. Az iparos meghatározza magában, neki mennyiért éri meg. Ezen egyszerű mondatból kell kiindulni.

2020. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Osztán akkor ezt így kell csinálni ???? Szerinted ez normális dolog ???
2020. okt. 12. 17:51
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem.

De ez a véleményem min változtat?

Én nagyon otthagytam azt, akinek mondtam egy összeget, és elkezdte volna firtatni, hogy ez akkor részletesen mit is takar? Később két haveromtól is hallottam, hogy keresett villanyszerelőt, de annyiért, amennyiért én vállaltam, nem talált. Mondjuk én tudtam, hogy ócó és jó vagyok.

2020. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!