Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tűzhely alatti ,,betondobogót,...

Tűzhely alatti ,,betondobogót, betonemelvényt" hogy lehet levésni?

Figyelt kérdés

Bármilyen jellegű információ érdekelne, azzal kapcsolatban, hogy a panelházakban gyakori, tűzhely alatt lévő betondobogót, kinek, hogy sikerült eltüntetni!

Terveim szerint SDS plus-os vésőszárral, oldalirányból fogom törni a betont. Azért nem függőlegesen, nehogy kárt tegyek az alattam lévő szomszéd plafonjában (ez reális veszély, jó az elképzelésem?). A szóbanforgó lakás valójában egy csúszózsalus épületben van, nem panelben, de gondolom ennek nincs különösebb jelentősége.



#felújítás #konyha #panelház #Csúszózsalu #Betonemelvény #Betondobogó
2020. okt. 20. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Óvatosan ess neki, lassan apránként szét lehet bontani. Ismerősöméknél kézi vésővel csinálták. :)
2020. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Széttjön, én is felvéstem.
2020. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Sokat segítene, ha egy kicsit bővebben írna a folyamatról! Mivel vésték, milyen irányban, félő volt, hogy kárt tesznek az alsó szomszéd plafonjában, kb. meddig tartott, nagyon zengett az egész épület? Azt már az előző válaszoló is írta, hogy apránként kell, gondolom akkor esélytelen, nagy darabokban feltörni.

Előre is köszönöm válaszát!

2020. okt. 21. 04:00
 4/5 anonim ***** válasza:
A vésést mindenhol hallani egy házban ilyenkor. Alulról vízszintesen és fentről vésték (ebből a 2 irányból tudod) . Gyorsan feljött, vas nincs benne.
2020. okt. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Túl vagyok a felvésésen! :)

Valójában nagyon könnyen ment, a korábban említett vésőgéppel csináltam, 10-15 perc alatt teljesen kész volt. Nem volt egybekötve magával az épülettel és a szerkezete is viszonylag laza volt!

Nem tudom persze, hogy minden esetben ilyen egyszerű e a feladat, vagy csak szerencsém volt.

2020. dec. 21. 19:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!