Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátorhoz Milyen függönyt...

Radiátorhoz Milyen függönyt ajánlotok ami átengedi rendesen a meleget és sötétít is?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy milyen függönyt ajánlotok egy 150x180as ablak elé. Az a problémám, hogy van egy közepes vastagságú fehér színű függönyöm, de ha elhúzom egyáltalán nem, vagy csak kevésbé engedi át a radiátor melegét. szeretnék mindenképp valami függönyt, hogy ha bebámulnak az utca felől akkor ne lássanak be de szerintem iszonyat bénán néznek ki azok a függönyök amik csak a radiátorig érnek le, ráadásul ahogy gondolom a meleg levegő felfelé száll, tehát ha oda huzom a radiátor elé, a meleg levegő ami felfelé megy mindneképp a függöny mögé fog kerülni, akkor is ha a függöny nem ér le a talajig. hogy szokták ezt megoldani? valaki tudna segíteni ebbe?

2020. nov. 10. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a rövid függönyök nem néznek ki rosszul, szerintem a hosszú az, ami börzalmas - de ez ízlés kérdése.

Másodszor a rövid függönynél nem a föggöny mögé megy a meleg.

Harmadszor, egyszerü megoldás, ha nem teszel fel vastag függönyt, hanem kintre szereltetsz redönyt.

2020. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hosszu fuggonyunk volt es behuztuk, akkor mindig felturtuk, hogy ne erjen le a radiatorig.Na szerintem ez nagyon hulyen nezett ki, de akkor epp igy oldottuk meg, mert az meg nem mukodik, hogy ralog a radiatorra es betakarja, mert nagyon lefogja a meleget. Most ablakparkanyig ero fuggonyunk van, alatta pedig ott a radiator, nem log ra, es egyaltalan nem nez ki hulyen.
2020. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad is, a meleg levegő felfelé tör, szétterül a mennyezet alatt, és a falak mentén áramlik lefelé. Tehát nem szerencsés semmit az útjába tenni. Függönyt se.
2020. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
redonyom van de van egy idos macsek akinek az eyeetlen orome mostanara hogy ott uglcsorog az ablakba.. miatta mindig picit fel van huzva h nezelodni tudjon. pont a cica miatt vettem egy melyebb parkanyt is amit egy kedves ismerosom cnc geppel kilyukasztgatott, az a radiator fole er. kb ugyanaz a tavolsag mint amennyire a radiator van a faltol. (12cm) de szepen atmegy a parkanyon a meleg. ha fuggonyt szerelnek a falra, olyat ami a parkanyig er az sztem eleg furcsan nezne ki.. van jelenleg felrakva egy fatyol ami kimondottan a melyedesbe van es csak az ablakot takarja ez nappal jo is, de siman belatni ha eg bent a villany es kint sotet van azert szeretnek elhuzhato sotetitot. de ha olyat rakok fel ami teljes fal meretu az 13cmerrel beljebb kell legyen es elfogja takarni a radiatort. tegyek csak a melyedesbe fuggonyt? marmint ami a falba bemelyed mint nost a fatyol?.. (180-150) azzal az lenne a bajom h nincs is hova elhuzni. es ekhuzott allapotban is takarna valamennyit. ezert is tettem fel ugy a kerdest h esetleg letezik e olyan fuggony ami jobban atengedi a meleget mert jobban nezne ki ha tobbet takarna mint maga az ablak. lehet h izles kerdese is persze elismerem. meg biztos megkapom h miert ugy csinalom h a macskanak jo legyen... de sokeve velem/velunk van. reszemrol ugyerzem h ennyit megerdemel. hosszu ideig eltem maganyosan es akkor sokat szamitott h ott volt velem ;)
2020. nov. 12. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Kerdezo, te tenyleg nem lattal meg olyan lakast, ahol a fuggony csak a parkanyig er? Akkor keress neten kepet... egyaltalan nem nez ki furcsan.
2020. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!