Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Össze van kötve a vályogházunk...

Össze van kötve a vályogházunk, de mégis reped?

Figyelt kérdés

Szomszéd szerint rosszul van összekötve mert nem szabadna repednie.

Szerintetek?

Én nem értek hozzá csak ráhagytam, nem akartam vitázni.

A fürdőszobánkban nincs repedés, itt a szobámban és édesanyám szobájában van ahogy a konyhában és a nappaliban is. Elég nagy, szembetűnő. Plusz a ház hátulja és eleje meg van pukkadva, oda ütnék ököllel egyet és le is omlana.

Nincs most pénzünk szakemberre. (bár nem tudom itt szolnok megyében milyen árban dolgoznak)

Ezt csak úgy tudnánk kijavítani, hogy lekaparjuk a pukkadt részt, rá a mész (ha jól tudom) majd a festék? Bocsánat ha rosszul mondtam, nem nagyon értek ehhez.

Plusz előbb utóbb minden ház reped, ez ellen nem tudunk mi sem mit tenni, igaz?

Ne haragudjatok, tényleg nem értek hozzá viszont már zavar a sok repedés és szeretnénk helyrehozni.



2020. nov. 15. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy darabig még mozog, önmagában összekötni nem teljes megoldás. Amit házi körülmények közt is drágán megtehettek: a süllyedő részeknek egyesével aláásni, óriási vasbeton tömböt önteni alájuk, lehetőleg megemelve, amennyire csak lehet, és csak azután érdemes fércelgetni meg foltozgatni, miután szépen, külön-külön megtámasztottátok mindenhol. Többnyire ha olyan van, hogy egy sarok meg egy tartófal vége kimaradt, akkor nagyon nem árt mégis tolni alá valamennyit, főleg ha olyan a környék is, hogy meg-megbillennek a házak a jó talajon...
2020. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a két épület alapozása nincs megfelelően összekötve, akkor valóban elindul egy idő után a repedés.
2020. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Alapja van?
2020. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, van.
2020. nov. 17. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyben van az alap?
2020. nov. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal igen.
2020. nov. 18. 14:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy lassulni fog, majd beáll. Persze valaki tényleg hozzáértő jó lenne, ha körbenézne. Én csak annyit tudok, hogy ahányfelé besegítettem rájavítani ilyenekre, egyre ritkábban kell egyre kevesebbet szépíteni rajta, mígnem teljesen elviseli az üveghálót, és kb. megáll. Kivéve ahol jó belvizes a környék, és pár évtizede még szántó volt, rendszerint mélyszántással... Ott még a villanykarók is mozognak, mint az elvarázsolt erdőben.
2020. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szomszéd szerint rosszul van összekötve mert nem szabadna repednie."


A szomszéd az hülyeséget mondott.

Ha reped a fal, akkor vagy nincsen megfelelő alap,

vagy megrepedt az alap is.

Ezt csak úgy tudod meg, ha leásol a repedés alatt és megnézed az alapot is, hogy repedt-e.

2020. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezt inkább jobb szakemberre bízni, igaz?

Mármint a javítást ha repedt csak nem tudom mennyibe kerülne kb.

2020. nov. 22. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Először ássál le és nézzed meg, hogy repedt-e az alap.

Ahhoz nem kell szakember.

2020. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!