Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi parkettára rá lehet...

Régi parkettára rá lehet tenni az újat?

Figyelt kérdés
Minél kevesebb bontással szeretnék felújítani egy régi házat /félig tégla, félig vályog/. Nem szeretném felbontani a régi szalagparkettát,mert nem tudom mi meglepetés van alatta. Eá lehet tenni az új szalagparkettát?

2020. nov. 22. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Itt van a pont neked való válsz.

Gondolkozzál el rajta.

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__10806698-h..

2020. nov. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ahhhha köszi
2020. nov. 22. 16:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Felcsiszoltatni nem lehet? Minek másik parketta?
2020. nov. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetbe döngölt föld van alatta, azzal se biztos, h előrébb leszel ha felszeded. :(
2020. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ez is sima laminált ami van rajta most. kb 10-15 éves lehet, de újat szeretnék. Viszont nem akarom annyira bonyolítani, hogy kiszedni a földet és betonozni alá.
2020. nov. 22. 17:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor mégse parketta! A laminált padló nem parketta!
2020. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem simán rá lehet tenni. A sima, tényleg régi parkettára (a csaphornyosra) is rászokták rakni a lamináltat, akkor erre miért ne lehetne. Nálunk is így van, a régi csaphornyos parkettára rakták rá az újat, ők mondták, hogy jobb, ha nem szedetjük fel a régit. Szerintem tök mindegy, hogy most itt laminált padlóról van szó alapból, szerintem arra is simán rá lehet rakni.
2020. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor most mi van lerakva, pontosítanál?

Szalagparketta, parketta vagy laminált parketta? Mindegyik más!

Meglepetés lehet homok, vagy rohad minden alul, ami mégjobban fog rohadni. A mostani réteget pontosíthatnád.

2020. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Rá lehet rakni ha van annyi magasság hogy becsukd az ajtókat. Nálunk pl egy vékonyabb szőnyeg is gondot okoz ha rárakom a parkettámra, nem tudom csukni az ajtókat.
2020. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ajtóból le lehet vágni, de az is ki lesz cserélve. Nekem a laminált és a szalagparketta ugyan az. Maradjunk a lamináltnál. Tudom, hogy az én szegénységem, hogy nem tudom a kettő közt a különbséget. Szóval laminált.
2020. nov. 22. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!