Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Impregnált gipszkartonnal mi...

Impregnált gipszkartonnal mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem engedi át, szívja be a nedvességet? Jól tapad rá a glett? Meszelni lehet?


Egy hideg falat akarok belülről hőszigetelni kőzetgyapottal, mert máshogy nem lehet , azért kérdezem. Ha alapvetően fürdőszobába, vizes helyiségekbe tervezték, akkor a hálószobába csak jónak kéne lennie. A réseket gondoltam még sziloplaszttal kinyomni, esetlég még mögé tenni fóliát.


Előre is köszönöm az építőjelegű, segítőkész hozzászólásokat!



2020. nov. 28. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha fóliát teszel a gipszkarton mögé, akkor felesleges az impregnált gipszkarton, főleg mivel csak a belső oldalán van impregnálva.
2020. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a felületén van az impregnálás, hanem anyagában vízfelvételt gátló adalékanyagok vannak.

Előtétfallal tudod szigetelni, ha van rá lehetőséged 10cm-es profil+ 2 réteg karton elforgatva egymáshoz képest. Folyékony fóliát érdemes kenni ahol csempe burkolat lesz. Igen, ugyanúgy tapad a glett és a többi mint a normákra.

2020. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*normál kartonra
2020. nov. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha csak hálószobába akarod, akkor felesleges impregnált karton. 10cm profil+ 10cm rockwool +2 réteg normál karton + fólia pl. Delta reflex
2020. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam impregnáltat mert hideg a fal, és félek a páralecsapódástól a szigetelő mögött. Meg egy szinten egyszerűbbnek gondoltam mint a fóliát amit mindenhol le kéne ragasztani tökéletesen elméletileg.


És ha meg van a fal, simán telibe lehet glettelni, utána meg meszelni?

A többi fal is meszelt, ezért szeretném azt is azzal.

2020. nov. 28. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:

A normál gipszkarton párakiegyenlítő tulajdonsággal rendelkezik. Ha sok magába szívja, utána meg kiengedi. Ha impregnáltat teszel akkor kevésbé szívja magába a nedvességet. Azt kell meghatároznod hogy a fal mennyire nedves. Ha nagyon nedves, akkor kell valamilyen átszellőzési lehetőség az előtétfal és a ház fala között. Ha száraz akkor hagyj 5cm távolságot a szerkezet belső fele és a fal között.

Csak száraz falnál érdemes párazáró fóliát tenni.

De ezt így távolból nehéz meghatározni mi az optimális. Meszelés részét nem tudom. Eddig csak diszperzióssal festettem kartont.

2020. nov. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!