Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel társasházban, egy 14 nm...

Panel társasházban, egy 14 nm szoba aljzatkiegyenlítésétől, vízfoltos lehet-e az alattunk lévő szomszéd plafonja?

Figyelt kérdés

Bekeverési arány 4,25-4,5 L víz / zsák

Illetve ha igen, hogy lehetne ezt elkerülni?



2020. nov. 29. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk egyszer lefolyt valami, és arra jutottunk, hogy aljzatkiegyenlito lehetett, mert nem sima víz volt, mint korábban párszor.

Nyilvan előbb szigetelni kéne a helyiséget a vizszintessegtol függetlenül. Nem tudom, mivel...

2020. nov. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ferde az aljzat? A panel elég egyenes, sztem felesleges. Simán átszivárog, a beton nem vízzáró. Festheted az alsó szomszéd szobáját.
2020. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából pvc volt letéve előtte kb 3-4 mm vastag volt. Gondoltam annak a szintjéig emelném meg az aljzatot. Utólag már a pvc-t nem szedtem volna fel.. 1-2 helyen jött vele a régi padlopon is. De lehet annyit nem ér az egész ragasztó habarccsal kijavítanám azt a pár sérülést aztán mehet rá a laminált.
2020. nov. 29. 08:19
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

55m2 es panelunk van,osszesen kb 30 zsak kiegyenlito lett leontve az egeszre,a futescsoveknel figyelj,ott lefolyhat,mashol nem.

A 18m2 es nagyszobankban volt egy tekno a szoba kozepen,2,5m es vizmertek ala befert a kezfejem kozepen.

A konyhankban a 3 meteren 2cm volt a ket vege kozott.

A furdobe leontottunk 10 zsak betont egy 75x150 es tusolonak,az sem szivargott le.

2020. nov. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"a futescsoveknel figyelj,ott lefolyhat,mashol nem"

Dehogynem. Nálunk nem a fűtéscsöveknél folyt le, hanem a panelek találkozásánál levő réseken át.

2020. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel lehet megoldani a tömítettséget, hogy ne szivárogjon el a víz? Folyékony fólia? Mondjuk igen csak drága cucc.
2020. nov. 29. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
PUR-hab? Vagy ilyen hézagkitöltő trutyik, amik kartusban vannak, tudod. Csak tippelgetek.
2020. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt tudod egyaltalan milyen a szoba padloja?

Hol van benne hiba,amit ki szeretnel tolteni?

Ha csak kozepen,akkor felesleges ilyenekkel szorakoznod.magan a betonon NEM megy at semmi.

Paneloknal altalaban a szelek vannak magasabban,van ahol le is kell vesni a sarkokbol.

Parom burkolo,nem egy lakasban ontott mar kiegyenlitot,egyszer folyt meg neki a futescsoveknel.De akkor is csak a csovon csordogalt,nem a falon.

4 es voltam

2020. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 33 zsák padlópont öntöttem az 53 nm-es teljes lakásra sehol nem folyt le!De hozzáteszem kellet az aljzat kiegyenlítés!
2020. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

“Azt tudod egyaltalan milyen a szoba padloja?”


Mint írtam PVC volt rajta ami fel lett szedve, alatta aljzatkiegyenlítő, ami egy-két helyen feljött a pvc-vel együtt. A felület sík, viszont pvc ragasztó maradványok vannak , illetve pár darab 3-4 mm-es szintjelző a padlón (gondolom az lehetett). Nos van 2 lehetőségem:

- tapadó híd felkenése után, aljzatkiegyenlítővel kiöntöm a szobát 3-4 mm magasságig ami ugye megegyezik a régi PVC szintjéig. Így eltűnnek a ragasztó maradványok és ezek a szintjelző szerű vackok.

- A másik lehetőség veszek kisflekszbe beton csiszoló gyémánt korongot, lemarom ezeket a szintjelzőket, valamint felcsiszolom vele a ragasztót és reménykedek nem marok nagyon mélyeket a régi aljzatkiegyenlítőbe..

2020. nov. 29. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!