Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zárt égésterű kondenzációs...

Zárt égésterű kondenzációs gázkazánt bezárhatok teljesen?

Figyelt kérdés
Építettem rá egy beépített szekrényt, az ajtó gumi tömítéssel és mágneses behúzóval, körben szilóval elég jól le van zárva. Így hangja minimális, egyedül attól tartok, hogy azért kevés hőt termel, meghát jó lehet egy szekrénynek a szellőzés. Tudok fúrni egy lyukat a kazán mögött a kamrába, aminek van szabadtéri szellőzője. Van értelme vagy felesleges?
2020. dec. 2. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kazán a levegőt kívülről kapja a kéményén.Belső levegőre nincs szűksége .
2020. dec. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom, csak melegek a kimenő vízcsövek, meg maga a kazán is talán, érzem ha kinyitom az ajtót hogy pár fokkal melegebb van. Igazából a szekrény szempontjából kérdezem, bár meleg száraz a levegő tehát nagy gond nem lehet, meg nem zár azért légtömören.

Esetleg a gázcső jutott eszembe, nincs-e valami szabály, hogy nem burkolható el szellőzésmentesen (azt tudom hogy elgipszkartonozni pl csak szellőztetett módon lehet ha lehet).

2020. dec. 2. 22:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gázszerelőnek kell hozzáférnie szerelés tekintetében.
2020. dec. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem zavarna. Másik lehetőség szekrényajtóra szellőzőrács a plafon közelében. Nálam is szekrény takarta, csak nem ért teljesen a plafonig, így felül szabadon hagytam. Még így is bőven meleg volt belül.
2020. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!