Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felső arokban lévő hőhíd hogy...

Felső arokban lévő hőhíd hogy szüntethető meg?

Figyelt kérdés
Van egy kb 50 éves téglábol épült kádárkocka. Tavaly 10 cm nikecellt kapott a ház körbe. Ennek hatására a szigeteletlen állapothoz képest kb 4 fokkal lett melegebb az összes fal felület, Két sarok kivételével.. Északnyugati és északi sarkokkal van a bajom. Vettem egy infrás hőmérőt bárhol mérem a falat mindenhol 20-21 fokosak (22 fokra fűtünk) a födém betonkoszoruhoz közeli pontokban 18,5-19 fok körüli. kivéve ezt a két sarkot amik akár 15-16 fokosak is tudnak lenni. Ennek hatására nyilván kicsapodik a levegőből a pára és penészesedik. Sehol máshol nincs penészes, vagy hideg pont csak ez a két sarok. A kettő közül is inkább a nyugati rész az ami csunyábban penészedik a páralecsapodástol. A ház körben egyformán lett szigetelve, én magam csináltam. A sarkoknál az üregek purhabbal lettek kitöltve, szóval a ragasztóbol nem képeztem sehol sem hőhidnak alkalmas pontokat. A hőméő amúgy a födém felé mutat igazán hideg pontot, nem pedig a falakon. Az a gyanúm, hogy maga a betonkoszorú a ludas, de azzal mit lehet kezdeni? A padlás irányábol gyakorlatilag nem is férek hozzá a sarkokhoz mert ott van a tetőt tartó gerenda. Valakinek esetleg van tapasztalata ilyesmivel? hogyan lehetne a sarkot szigetelni vagy az ilyesmi problémát megoldani? A Padlásunk amúgy gyakorlatialg szigeteletlen egyelőre, 5cm kőzetgyapot van kiterítve, de magán a padlsáon gyakorlatialg keresztül fuj a szél.

2020. dec. 4. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy infra kamerával tudnád megnézni hol van a probléma forrása. Az pontosan megmutatja hol kell szigetelned hogy megszűnjön az anomália.
2020. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hívj egy (gyakorlatban levő) mérnököt, technikust, kőművest, vagy tervezőirodában dolgozó - szigeteléssel/fűtéssel foglakozó - szakembert.

Ezt a helyszínen kellene látni, nem elég még a fotó sem.

(Egy mérnök).

2020. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

visszabontottad a párkányt és feltoltad a szigetelést a cserépig?

Ha nem, ez az egyik ok.

2020. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a kérdés elírásáért, kimaradt az S betű... :) köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld.. igazábol a párkány nem lett visszabontva és nem ér fel a cserépig a szigetelés, de nem is igazán érzem megvalosithatonak azt már amennyire ismerem a ház milyenségét. ez a felső párkány ami a cserepek alatt van gyakorlatilag a betonkoszorura van felszerelve nem a falra, bár azt én is érzem h nem lenne rossz ha tovább érne a szigetelés, logikus is. csak igazábol ha nem is ér elég magasra nem értem h miért pont két sarok penészes? miért nem végig a plafon és a falak találkozásánál. tényleg sehol sincs ilyesmi gond, csak ebbe a két sarokba. A tető is fel lesz ujitva idővel. észbentartom a tanácsokat és az uj tetőnek ugy fogom megtervezni a kialakitását h alá lehessen szigetelni a padlás irányábol..:)
2020. dec. 6. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!