Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kazán mellé érdemes puffer...

Kazán mellé érdemes puffer tartályt tenni? Véletlenül pont van ott egy 120 literes, használaton kívüli bojlerünk. Azt fel lehet hasznlni ilyen célra?

Figyelt kérdés
Szóval érdemes ezzel bajlódni, sokat lehetne spórolni egy puffer tartállyal?

2020. dec. 6. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
inkább csak azt küszöbölöd ki, hogy este 10-kor raksz még rá, de reggel 7-kor már kezd kihűlni a lakás. Egy jól megtervezett pufferral kb. 24 órán keresztül két fokon belül tudod tartani a hőmérséklet-különbséget, és ehhez elég este meg reggel egyszer begyújtani és fél-egy órányit tüzelni. De ehhez kell megfelelő mennyiségű hőtároló kapacitás is, 120 liter az elég kevés. Úgy nagyjából számolhatsz 50-100 litert 10 m2-enként (szigetéls minőségétől függően). Tehát 80 m2 jól szigetelt házhoz is illene kb. 400 literes, egy 100-as kevésbé jól szigetelthez meg simán elfér a köbös is. Meg szerintem vékony a kifolyó-befolyója is egy bojlernek, nem tudom, azon tudsz-e segiteni, de szerintem eleve nem éri meg vele kinlódni at űrtartalma miatt.
2020. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon érdekes volt, köszönöm.


Gázkazán mellé akkor ez teljesen felesleges lenne, ugye?

2020. dec. 6. 22:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Kábé igen.
2020. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Gáz mellé teljesen felesles és pazarló is plusz vizet melegíteni. Vegyesnél van szerepe. De oda is kicsi. 1000-es van 115 m2-re de 1500 lenne ideális
2020. dec. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel semmit sem oldanál meg .
2020. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerősnél láttam, nagyon a fogam nekem is egy pufferre, de nincs hova tegyem. 1000 liter alatt semmit sem ér.
2020. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!