Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kádba épített kapaszkodó....

Kádba épített kapaszkodó. Tényleg nem jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék az új kádamba kapaszkodót építtetni, mindkét oldalára. Tudom, hogy elsősorban a felső peremére ajánlják, de mivel kádparaván lesz, oda nem lehet. És tudom, hogy lehet tenni a belső oldalára is.

Erről érdeklődtem az egyik fürdőszoba-szaküzletben, és ők sürgősen lebeszéltek róla. Hogy felejtsem el, hát gondoljak már bele, hogy az akril kád mindössze 5 mm vastagságú, és ha azt megfúrom, és abban kapaszkodok, akkor kiszakítom.

Hát én elképedve hallgattam. Tényleg nem jó?

Véleményeket/tapasztalatokat várok.



2020. dec. 11. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Nem jó
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mindenesetre egy akril kád oldalát nem erre találták ki. Ha mégis, akkor a külső részre egy széles, vastag és hosszú vasat tennék, hogy eloszlassa a tehert.
2020. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
22%
Bele fogod baszni a felyed, de sorvasztott nyúl
2020. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem van kapaszkodóm, de nem a kádra épített, hanem a kád fölött a falra. Nem is igazán értem, hogy a kádra mi értelme lenne építeni?
2020. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindkét oldalára szerettem volna, szimmetrikusan. és nekem a kádon jobban is tetszett volna.

De mivel mindenki lebeszélt róla, a Ravakot kérdeztem meg, és kiderült, hogy hiába szerepel konkrétan a szerelései útmutatóban, hogy szerelhető a kád belső oldalára, azt válaszolta a Ravak, hogy nem szerelhető, csak a tetejére. Ezen egy kicsit kiakadtam, mert azért én mint gyanútlan vásárló, fenntartások nélkül hiszek egy jó nevű gyártó útmutatójában leírtaknak. Gondoltam, ők már csak tudják, hát ők gyártják.

De nem kellett volna.

2020. dec. 11. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Az akrilkád csak akkor tart ha egyben van, azaz nincsen meggyengítve fúrással. Nálam is a tetején van a kapaszkodó.

Két lehetőséged van.

- Az egyik, hogy a falra teszed.

- A másik, hogy vákumosat veszel és azt oda teszed ahová csak akarod.

[link]

2020. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon köszönöm.

Hát marad a fali, de ugye az csak egy oldal. Viszont olyan kádat válsztottam, aminek van kialakítva kartámasza, remélhetőleg ez segítséget jelent a másik oldali kapaszkodót kompenzálván.

A vákumosnak nem tetszik a dizájnja, de az ötletességét nem vonom kétségbe.

2020. dec. 12. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!