Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Medence fűtése napelemmel...

Medence fűtése napelemmel vagy napkollektorral?

Figyelt kérdés
Napelemes rendszert tervezek, úgy gondoltam, hogy hátha a medence fűtését is tudom arról üzemeltetni. Közben viszont hallottam, hogy az napkollektorral is megoldható. Melyiket érdemes, egy nagyobb napelemes rendszert feltenni, vagy egy kisebbet és külön napkollektort is? Ha bárkinek van tapasztalata, hogy melyik mennyibe került, akár külön is, előre is köszönöm!

2020. dec. 11. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Napelemes energiával ne fűts semmit, mert nagy pazarlás (háztartást köthetsz rá, az teljesen ok)


Síkkollektorban vagy hőszivattyúban gondolkodj.

Mindkettőből van kimondottan medence fűtésre optimalizált, pár százezerből megúszható rendszerek.


Hőszivattyúval gyakorlatilag májustól szeptemberig minden nap használhatóvá válik a medence.


A legegyszerűbb a fekete csőkígyó, de azon túl hogy nagyon proli hatást kelt, csak meleg napokon ad értékelhető meleget, amikor meg igazából nincs is rá akkora szükség.

2020. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A napkollektor a dinoszauruszok sorsára jutott: eljárt az idő felette, és kipusztult. Ahhoz hogy egy medencét kollektorral fűtsél, min. 3-5 kollektor kell, plusz a hozzávaló gépészet, csőköteges inox hőcserélő munkadíj,sallangok, kb 2,5-3 millió forint, és ott a bizonytalansági tényező, hogy borús időben, este, semmit sem ér. Ennek a feléből megvan a medencefűtő hőszivattyú, plusz 5-6 kW napelem, amivel akkor, és addig fűtöd a medencédet amikor csak akarod
2020. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hőszipka
2020. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak milliókban tudsz gondolkozni -mint az eddigi hozzászólók-, akkor nem tudok segíteni.

Én kb 20-25 ezer Ft-ból oldottam meg és egész nyáron sőt még szeptemberben is 22-24 fokos volt a víz a 20 m3-es kerti medencénkben.

2020. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudjuk kókányka, fekete kpe cső a tetőre😂 szép látvány lehet
2020. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!