Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás hangszigetelésére...

Brokenbone kérdése:

Panel lakás hangszigetelésére mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A felső szomszéd szokott panaszkodni mikor többen vagyunk itt, hogy a hangos beszéd és nevetés is áthallatszik, ha meg még egy kis zene is van mellé akkor pláne. Nem bömböltetem direkt, és nem ordibálunk mint az állatok de így is zavaró. Szerintem a hűtéscsöveken megy fölfelé, és a falak is vékonyak. Én is hallom őket föntről néha, a zenét is de a beszédet is hogyha kicsit hangosabb. Az is a probléma része lehet, hogy viszonylag nagy (68 nm) lakásban lakom kevés cuccal, kevés bútorral, és visszhangos. Van olyan szoba, ahol alig van 1-2 bútor.


Milyen technika lenne a leghatékonyabb megoldás? Ismerősök azt mondják, hogy próbáljam meg habszivaccsal kirakni a plafont ezzel a tojástartó alakúval, de szerintem az kevés, attól még a cső az ottvan. Keresgélem neten cégeket akik ezzel foglalkoznak és találtam is párat, de muszáj ide is írnom, mi lehet a megoldás?



2020. dec. 14. 17:17
A kérdező szavazást indított:
Elég a habszivacs a plafonra
Álmennyezet beépíttetése szakmberekkel
A csövek kizárása valamilyen "álfallal" vagy hasonló speciálisabb megoldással
Fa hangszigetelő panelek beszereltetése
4 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: nyilván a fúrás, lakásfelújítások zaját tudom, hogy lehetetlen tompítani egy ilyen házban, nem ez a baj, nem Mekkmesterekkel vagyok körbelőve hálisten. Egyszerűen a beszéd, röhögés, meg valamennyire a zenei hangok tompítása a cél.
2020. dec. 14. 17:29
 2/21 anonim ***** válasza:
43%

" leghatékonyabb megoldás?"


Pl. az elköltözés egy családi házba.

2020. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Baromság. Egyedülállóként pláne. Egy panel rezsijével kevés dolog vetekszik. Nem arról van szó, hogy minden hétvégén házibulizni akarok, meg hogy nem tudok aludni a szomszédok kefélésétől, nincsenek komoly konfliktusok. Egyszerűen havi egyszer egyszer átjönnek páran és ilyenkor kényelmesebb lenne, ha legalább 70-80%-ban tompítani tudnám valamilyen eljárással a zajokat.
2020. dec. 14. 17:56
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Próbálkozz a hangszigetelő szivaccsal.

De a baj az, hogy mivel minden panel elem összekapcsolódik, a hangot is viszi minden fele. A mennyezettől a padlóig a falakon keresztül.

Az a 70-80% elérhetetlen sztem.

2020. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen fordulj építéssel foglalkozó szakemberhez vagy céghez. Ők tudnak anyagot is ajánlani, meg talán kivitelezést is vállalnának.

Talán választ is kapsz itt olyantól, aki már kiküszöbölte az ilyen problémát

2020. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Olvastam valamelyik ezzel foglalkozó cég honlapján, hogy náluk megoldható a 80%, ezért írtam úgy, de igazából ha már valamennyire működne a dolog én már örülnék.

Fura egyébként, hogy lentről nem hallok semmit, csak felülről. Viszont a felső lakók meg alulról, tőlem hallanak ezt azt.

2020. dec. 14. 18:34
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
A feletted lakó lépészaját (gyerekek birkózását) inkább hallhatod, mint az alattad lakóét. Esetleg készíts (készíttess) zajszigetelő réteget (5 cm megoldható még panellakásban is) majd takard le hungarocell lapokkal vagy álmennyezettel. Magad is megcsinálhatod, ha van kézügyességed.
2020. dec. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Lépészajokat nem nagyon hallok, vagy ha hallok is, nem zavaró mennyiség. A beszéd, kiabálás az ami zavar, és ez az ami őket is zavarja alkalom adtán.
2020. dec. 14. 18:59
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Beszéljétek meg, hogy kölcsönös megegyezéssel lejjebb veszitek a hangerőt.
2020. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

5 cm fémprofil, 2 réteg gipszkarton, lépésálló kőzetgyapot, körben alátétszivacs. Szépen hézagmentesen eldolgozva. Egyik lakásban megcsináltattuk a szomszédok felé, teljesen jó lett. TV-ből, járkálásból semmit se hallani.


"hangszigetelő szivacs" nem létezik. Nehéz, sűrű anyagokkal lehet hangszigetelni.

2020. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!