Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legjobb Kondenzációs...

ElekTamás88 kérdése:

Melyik a legjobb Kondenzációs kazán márka /típus?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Melyik a legjobb Kondenzációs kazán márka /típus? A kérdés lehet nem a legértelmezhetőbb. Pl Bosch, Valliant, Ariston, Baxi, Immergas, Hajdu, Westen? Nyílván, tudom buta kérdés. :-)

Előre is köszönöm szépen!


Negatív kommentelők kerüljenek!



2020. dec. 27. 21:53
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Nekem HAJDU HGK Smart 24 KW van, ez a 3. tél neki. (Tudom, valójában INTERGAS.)

Eddig unottan teszi a dolgát.

Ami előnye szerintem, hogy csak 25 cm vastag. Én emiatt választottam.

További előnye, hogy nem előírt szűrő betétele, a gyártó/szerelő szerint nem érdekli a vízminőség. Állítólag azért, mert nem a szokványos spirális hőcserélő van benne. A gyár szerint (természetesen) ez jobb, meg nem olyan sérülékeny.

További, hogy alapból van benne 2 körös vezérlési program. Csak 1 váltószelep kell, és kétféle fűtést kezel.

További, hogy alapból van benne adóvevő, egy opentherm-es termosztáttal lehet vezérelni.

A szerelő nagyon szidta a Viesmann-t. Szerinte rosszul megcsinált, nehezen szerelhető, és nem megbízható.

A BOSCH márkában én személy szerint elvesztettem a hitemet, elnézést akinek ez bántó.

A VAILLANT állítólag nagyon jó, de úgy tudom, csak saját kéménnyel lehet használni. Ez mondjuk lehet előny, hátrány is.

Anyósomnál egy öreg kéményes BAXI van, és szuperül működik, leszámítva, hogy (enyémhez képest) nagy mennyiségre indítja a meleg vizet. Lehet csak azért, mert régi.

Többiről nem tudok véleményt mondani. (Ezek is inkább csak egyedi tapasztalatok)

2021. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!