Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ház penészedése ellen megoldások?

Ház penészedése ellen megoldások?

Figyelt kérdés

Régi tégla ház, külső szigetelés nélkül. Az összes nyilaszaro fa. A házban szellőző egy darab sincs, csak ablakot nyitnak néha. A nagyszoba északi fala penészedik, ezen kìvül minden helyiségben csurog csöpög a víz minden kicsit hűvösebb felületen.

A fűtés parapetes gázkonvektor.

A konyhában párelszívó lesz bekötve ez már fix.

Ezen kìvül gondolkozunk, hogy a furdobe egy kisebb a nappaliba egy nagyobb teljesitmenyu rekuperatort helyeznenk el és az ablakokra utolag beepitehto szellozonyilasokat.

Viszont kicsi a költségvetés, kb. 300 ezer max. Ezért a ház külső szigeteleése szerintem nem fér bele, de a szellőztető rendszer meg elengedhetetlen. Maximum az egyetlen északi falat lehetne leszigetelni még ezen kìvül, így a nappali szekrénysort vissza tudnák tolni a falhoz.. Mit gondoltok a tervről?



2020. dec. 31. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Még jó hogy a szigetelés nem fér bele, akkor már megfulladnátok a penészbe.

Valahol vagy ázik, vagy a falazat szigetelést kellene alulról megoldani.

Régi nyílászáróknál és szigeteletlen fallal nem normális a penészedés.

2020. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen problémánk körbe ástam nyáron az egész házat olyan 60-cm mélyen majd a teleszórtam a árkot tűzépen vásárolható osztályozott kaviccsal. Nincs vizesedés elvezeti a mélyebb rétegekbe a vizet a kavics. Valahol van ilyen vízzáró kő is de már nem kutakodtam tovább .
2020. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De honnan tudhatom meg, hogy a ház alulról ázik fel és nem csak a belső pára csapódik le a falakon?
2020. dec. 31. 11:15
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Mert egy normális házban nyoma sincs a penésznek
2020. dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a ház körül leásunk a ház aljáig és feltöltjük kaviccsal? Ennyi lenne?
2020. dec. 31. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű,mert ha egy lakásban fűtenek akkor ugye a belsőpára nem tud kicsapódni a falra meg sehova Pl (főzés, sütés közbeni ).

Jó én megpróbáltam segíteni úgy látom nagy a baj ott. Minden jót !

2020. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy céget aki fal szigeteléssel foglalkozik.
2020. dec. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok nem megoldás a külső hőszigetelés!

Elsőnek próbáljátok ki azt a leásós módszert amit írtak, mert ez a legolcsóbb megoldás.

2020. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy az ablakok bár fából vannak, tömítéssel vannak ellátva. Ha így van akkor ezeknek az ablakoknak a légzárása legalább 3. vagy 4. osztályú a vonatkozó szabvány(MSZ EN 12207,2001) szerint. Ilyen ablakoknál normál időjárási viszonyok között gyakorlatilag nincs légcsere. Írd meg, van -e tömítés a fa ablakokban. Ha van akkor, és a ház nem alulról szívja fel a vizet, nincs csőrepedés, beázás, akkor mindössze némi természetes légcserét kell biztosítani és a penész el fog tűnni. Ennek a mértékét a német DIN 1946-6 számú szabvány írja elő. Be kell építeni annyi rejtett ablakszellőzőt az ablakokba, amennyi biztosítja ezt a légcserét. Ezután pár napon belül érdemben csökken a páratartalom, majd heteken keresztül csökken. ÍRD be a keresőbe. rejtett ablakszellőző. Ezt is meghallgathatod a 42. perctől: [link]
2021. jan. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!