Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ytong és kerámia tégla ragaszt...

Ytong és kerámia tégla ragasztása mivel a legerősebb?

Figyelt kérdés

Két kisebb falrész közé szeretnék majd gipszkarton boltívet összehozni. (kb 2.2m, 10cm vastagon)

A gond, hogy ahova erősíteni kellene a keretet, ott csak lukacsok vannak a téglában. Nem lehet dübelezni. Így egy darabon még levertem egy 10cm-t belőlük amit ki akarok pótolni ytong-al, arra már lehet erősíteni dübellel valamit.


Ytonghoz elvileg bőven jó a flexibilis csemperagasztó, viszont nem tudom, hogy mennyire erős kötés jön össze a kerámia téglával így, ez megfelelő lenne hozzá?


Esetleg ha valakinek van jobb ötlete hogy miként tudnék felferősíteni két fal közé tartóvázat, hogy csak lukak vannak a téglában, az ne tartsa magában ,nyitott vagyok minden ötletre.

Köszi.


2021. jan. 14. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

"ott csak lukacsok vannak a téglában. Nem lehet dübelezni"

Miért ne lehetne.

Ha nagyon nem megy "sima" dübellel, akkor ott a vegyi dübel + szitahüvely.

2021. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fuh, én nem teljesen értem, de a Porothermhez tudom, hogy van rendszerragasztó, Ytongot meg habarccsal szokták.

Esetleg egy ilyesmit próbálnék ki, ha habarcsot nem szeretnél keverni:

[link]

Ez szerintem biztosabb megoldás, mint a csemperagasztó.

2021. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1es:

[link]


Ezt igy kepzeld el, hogy a teglabol ezt latom. Nem tudom a vegyi dubel jo e erre. Lenyegeben a lukat tudom feltolteni es abba dubelezni. Tehat nem a teglaba dubelezek hanem egy lukba feltoltott anyagba. Annak nem tudom mekkora ereje lenne.


En max arra gondoltam, hogy hosszan belefurok tobb teglanyit, nyomok bele akar habarcsot es menetes szarat nyomok bele.

2021. jan. 15. 07:25
 4/9 A kérdező kommentje:

2es:

Ytonhgoz elvileg van valami arra gyartott ragasztohabarcs. Azt mondjak sokan, hogy a csemperagaszto ugyanolyan jo vagy jobb is. Hasznaltam mar, nem volt vele gond. Viszont a keramia tegla nyilvan mas vilag. A sima zsakos falazohabarcs jo lenne mindkettohoz ezek szerint?

2021. jan. 15. 07:28
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom a vegyi dubel jo e erre."

A vegyi dübelt szitahüvellyel erre találták ki.

2021. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tehat ha egy 2-3cm-es lukba betoltom akkor abba mehet a szitahuvellyel?


Eleg jol fog az anyag kotni a teglahoz, hogy az megtartsa a rogzitett cuccokat?

(Kepeken eddig mindenhol csak olyat lattam, hogy a tegla oldalaba nyomtak be tehat nem ugy ahogy nalam lenne. Az en esetemre sehol nem lattam peldat.)

2021. jan. 15. 11:10
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt vettem: soudafix ve400-sf

Atfurtam tobb teglat is. Kb 1 meter hosszan.

Telibenyomtam es belement a 10es menetes szar.

Elsore ugy tunik, hogy izombol megfogja.

2021. jan. 16. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Tuti.

Én most értettem meg, hogy nálad a tégla lyukak vízszintesen futnak.

2021. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen. Ugy lettek egymasra teve, hogy a tomor feluletekre kerult a habarcs es a tobbi tegle es oldalt vannak a lukak.

Mintha pattogna neha a tegla. Gondolom melegszik ahogy kot a cucc. (Erezni is)

2021. jan. 16. 11:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!