Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padló hézagokat mivel lehet...

Padló hézagokat mivel lehet feltölteni?

Figyelt kérdés
A lakás kiszáradása miatt fél-egy centis rések keletkeztek a hajópadlóban. Elég nagy a páratartalom ingadozás is. Olyan anyagot választanék, ami nem egy vagyon, nem mérgez meg, nem lesz mellette is hézag, bírja a lépkedést, és barna.

2021. jan. 25. 02:00
A kérdező szavazást indított:
Szioplaszt
Akril tömítő
Poliuretán tömítő (nem hab)
SIKABOND parketta ragasztó (kolbász)
SMP szilkonnal módosított polimer
más, leírom
1 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy parkettacsiszolós videóban, javításokhoz faragasztó és fűrészpor keverékét használták.
2021. jan. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

A cm rés nagyon nagy, Le is lett kezelve a fa rendesen?

Ekkora rést bármivel tömködsz, nem lesz szép, és stabil.

Hogy lett lerakva? Hajópadló alatt párnafák? Közötti részek ki vannak töltve, vagy levegőbe van?

2021. jan. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Amikor a parketta vagy a hajopadlo osszeszarad, akkor at szoktak rakni (felszedik es passzentosan ujra lerakjak). Kisebb hezagokat a lakk es a lecsiszolt fapor keverekevel szoktak javitani.
2021. jan. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos, nincs olyan anyag ami esztétikus és tartósan megoldaná a problémát. Úja kell rakni.
2021. jan. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon régen faterom rozsliszt,és vízüveg keverékével fugázott parkettát
2021. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez két galéria, teház a deszkák a levegőben vannak. Az egyik szobában nagyon régi, lakkozva van, de lehet, hogy nem rendesen van kezelve. A másik szobában rendesen le van kezelve, de egyik helyen se lehetett teljesen kiszáradva amikor felrakták. A fugázás célja az lenne, hogy ne gyűljön a résekben a kosz, amit kiporszívózni sem lehet. Azt pedig nem akartam. Leginkább az esztétikumban tudnék alkut kötni, legkevésbé az egészségre gyakorolt hatásban. Asztalos ismerősöm azt mondta, ezeket nem lehet újrarakni, mert letörik a szegélye, hanem teljesen új padlóra lehet cserélni, vagy a réseket betömni. Rozsliszt és üveggyapot szerintem kihullana lépkedéskor, mert merev az anyag, egyébként galériához képest stabil a padló, szinte mozdulatlan járáskor.
2021. jan. 25. 16:45
 7/12 A kérdező kommentje:
"Azt pedig nem akartam"-ot a teljesen új padló lerakására akartam írni.
2021. jan. 25. 16:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Réshez méretezett vékony léc beragasztása volna jó. Az takar és ott is marad így.

De ezt asztalos ismerősöd megoldhatta volna.(de gondolom ezzel sem fog ő kinlóni)

Újrarakni lehet. Csak felszedni és lerakni drága, visszaszedéssel nem szeretnek kinlódni( vigyázni kell rá). Szüleimmel annó raktunk újra és jó is lett. Lehet újrarakni, csak most dobd ki a divat.

2021. jan. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akácfa Parkett ***** válasza:
57%
Talán ez segít: [link]
2021. jan. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Oké,a rotslisztes megoldást csak a természetessége miattt mondtam,nem ismertem a körüülményeket. Nézd meg ezt!:

kohazy.hu/?id=termekek&product=mester-parketta-fugazo&art_id=97&hj=0&nyelv=hun

2021. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!