Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik variáció lenne észszerű...

Melyik variáció lenne észszerű?Tetőt újítanánk.Gyárilag festett síkpala tetőről van szó,jó állapotúnak tűnik első ránézésre,csak elég öreg (30év körüli), mohás és gombás,egy közelben álló fa miatt.

Figyelt kérdés
Az első variáció az lenne,lemosatnánk és kapna egy festést.(Ez akkor történne,ha kiderülne hogy azbesztmentes)A következő variáció(ha kiderülne hogy azbesztes)zsindely a palára.Nekem ez a megoldás nem tetszik,mert láttam már ilyet és elég barkácsnak tűnik(látszik a palázás mintája,csúnya)de költséghatékonyabb,mint a következő...Pala le,OSB lap fel,rá a zsindely.A következő a cserepes lemez.Pala le,cserepes lemez fel.Olvastam,hogy az azbesztes pala megsemmisítése elég drága(nem tudok árat,összeget)Azt sem tudom mi a menete.És még lenne néhány kérdésem.

2021. febr. 6. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Én lemosatnám-festeném, akkor, ha azbesztes. A festék meggátolja a levegőbe kerülést.


Az azbesztes pala elszállítása egy 150 nmes tetőnél kb 1 millió. (ez az elszállítás+megsemmisítés, nem tartalmazza a tetőről leszedés és zsákozás munkadíját)

2021. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem rakhatnád a cserepes lemezt közvetlenül a palára? Nekem ez lenne szimpatikus, csak a mohát kellene lesöpörni róla, esetleg gombaölővel lekezelni (lepermetezni, mint a szőlőt)
2021. febr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg nem olcsó mulatság (azt mondták egy használt autó ára). Ez a pala csak kívülről van festve,és azt olvastam az azbeszt akkor okoz problémát ha elkezd porlani.Így az összeg láttán felmerült,hogy lebontanánk egészben,és a kertben letárolnám(építenék neki egy légmentesen zárt valamit),aztán lesz valami...
2021. febr. 6. 10:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Tilos elásni, ráadásul veszélyes is.


Mi a baj azzal, hogy lefesd (és így meggátolod a porlást) vagy rárakj egy cserepes lemezt?

2021. febr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Abból indulok ki,hogy a pala,ami kívülről van festve,kibírt 25-30 évet.A belső oldala nincs festve,és ahhoz nem is lenne nyúlva,így a porlás onnan indulna.
2021. febr. 6. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van. A belső fele van, akit érdekel, és van, akit nem, de ha téged ez zavar, akkor valóban csökkennek az opciók.


Ha a belső fele probléma, akkor vagy aláteszel egy fóliát (nem tökéletes megoldás, mert beázáskor a lécezés ázik), vagy leszeded.

A leszedés után vagy leadod (sok pénzért) vagy illegálisan elhelyezed, de én nem javaslom, mert ha a nem használt padláson lévő azbeszt zavar, akkor zavarjon a kertben lévő is. Sőt, a bontás során is biztosan megsérülnek a palák, azok a szálló részecskék se egészségesek.

2021. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer kell leszedetni és megszabadulni az azbesztes palától!Elöbb-utobb úgyis meg kell csinálni én biztos ezzel kezdeném!Az azbeszt pala befedése csak elódáza az amúgy is drága munkát ami csak drágulni fog!Ház eladásnál meg nem titkolhatod el mert nagyon rá fizetsz!A palától bármi jobb!Akkor inkább a cserepes lemez!
2021. febr. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!