Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszivattyú telepítése gátkazá...

Hőszivattyú telepítése gátkazán helyett meglévő rendszerre így lehetséges?

Figyelt kérdés
Le szeretnénk cserélni régi gázgazánunkat hőszivattyúra. Radiátoros rendszerünk van, mely 2 éve lett teljesen kicserélve alacsony hőmérsékletű radiátorokra (a 30 rendszer már teljesen el volt korrodálódva). Kétszintes a családi ház, tehát 2 keringető vízszivattyú van bekötve a gézkazánhoz, tehát egy két fűtéskörű rendszerről beszélünk. Erre szeretnénk hőszivattyút kötni. Ez így a két fűtési kör megmaradásával lehetséges? LG és Panasonic hőszivattyúkat nézegettem az interneten, melyekben egy vízszivattyút láttam csak.

2021. febr. 27. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze megoldható.

A hőszivattyú alapvetően elindul ha kell a fűtés, és a két körre szerelt szelepek közül kinyit, az amelyik kérte a fűtést. Tehát 2 termosztát, 2 szelep. De biztosan van más megoldás is. Gépészetileg megoldható; a több fűtési kör nem probléma, mint ahogy a gázkazánnál sem.

2021. febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2021. febr. 27. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok ebben szakértő, de:

Korábbi kérdések alapján a hőszivattyú bizonyos hőmérséklet alatt nagyon alacsony hatásfokkal üzemel, legtöbben a "párhuzamos üzemet" javasolták, azaz szükség esetén beindítható legyen a gázkazán.

2021. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-mas: igazándiból nekem egy nem olyan hosszútávú tervem a gáz kivezetése a telekről. Melléképületben lévő kombi gázkazán tavaly lett kiváltva elektromos megoldásra (a HMV-t ráadásul már 4 éve villanybojler csinálta, hiába kombi gázos volt a kazán). Más gázos eszköz ezen a gázkazánon kívül nincsen már. Egyébként van még egy fatüzelésű kazán is (némi maradék tűzifával), melyet néhanapján szoktunk használni, így szükségmegoldásként az megmarad.
2021. febr. 28. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a radiátorok át lettek cserélve nagyobb méretűre, hogy alacsony előremenő hőfokkal is ki lehet fűteni a helyiségeket, akkor megoldható a dolog. Nálam is ez történt, hogy a házban lévő tíz radiátorhoz vettünk még két bazi nagyot, és elkezdtük cserélgetni őket, a két legkisebb meg kiesett és odaajándékoztam a szerelőknek.

Nálam úgy van két fűtéskör, hogy az egyik padlófűtéskör, a másik meg radiátoros. De 42 fokos előremenővel az idén kifűtötte a hőszivattyú a házat.

2021. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!