Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e kondenzációs kazánra...

Cobain kérdése:

Érdemes-e kondenzációs kazánra cserélni a jól működő cirkó kazánt?

Figyelt kérdés
Egy több mint tíz éves S.D. Isotwin kazánunk van, aminek hibája nincsen. Felmerült, hogy lecseréljük - állami támogatással - egy kondenzációsra. Elég húzós lenne az új kazán cseréje, kéményátalakítással együtt. Érdemes ebbe belefeccölni vagy várjuk meg, míg bírja a mostani? Meddig bírhatja maximum egy Saunier Duval Isotwin kazán?

2021. márc. 10. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

"Elég húzós lenne az új kazán cseréje"


Az lesz az üzemeltetése is.

(Pl. éves kötelező karbantartás.)

2021. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk ugyanilyen van, szintén több, mint 10 éve, kisebb javítást már csináltak rajt, de jól működik. Mi most kicseréltetjük kondenzációsra.
2021. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Sztem érdemes.
2021. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

20-30%-al kevesebbet fogyaszt egy modern kazán, ha jól szabályzott a rendszer.

Ha 5-6 év alatt megtérül cseréld le, ha 10 körül, akkor inkább várd meg míg gazdaságosan már nem javítható, mert 10 évnél tovább ritkán mennek ezek az új csodák.

Új bekötésnél persze nincs nála olcsóbb és jobb alternatíva.

2021. márc. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

5-10 éven belül le kell cserélni valószínűleg


Ha most van rá támogatás és van rá kereted lehetőséged akkor megéri lecserélni szerintem.

Aki azt írja hogy többe kerül a szervizelése azt nem is értem.

Miért kerül többe?

Évente ajánlott a régit is karbantartani.

Többe kerül a fenntartása elhiszem hogy valaki így gondolja, de indokolja meg.

Modernebb a szabályzása jobb a szigetelése is akár alacsonyabb hőmérsékleten is tudja használni akkor pedig a kondenzáció miatt nő a hatásfoka.

(tudom hogy az alacsonyabb hőmérsékletű fűtésnél igazából magyobb felületű hőleadók kellenek de pl. átmeneti időszakban radiátoros fűtésnél is takaríthat meg valamemmyit)

Összegezve

A véleményem az hogy ha látható időn belül tönkre fog menni 1-5 év akkor ki kell cserélni mert van rá támogatás.

A fűtési rendszer jobb lesz aki azt mondja hogy egy új gázkészülék nem fogyaszt kevesebbet.

Az mutassa meg.

Gyakorlatilag itt egy 10 éves technikát egy mai technológiával kell összevetni.

(Ha ugyanazon a hőmérsékleten használjuk és nem foglalkozunk a kondenzációval akkor is újabb és modernebb a szabályzása)



A karbantartást évente ajánlott azért nem írok kötelezőt mert ez az üzembentartó felelősége.

2021. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!