Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Pince meszelése: jó ötlet?

Pince meszelése: jó ötlet?

Figyelt kérdés
150 éves téglaházban van egy kb 6 m²-es tárolóm. A tárolók kialakítása (kb 50 éve) itt bem történt semmi. Az állapota nem vészes, de legtöbb helyenen már mállik a vakolat (?) mész (???), sajnos nem értek hozzá így nem tudom megállapítani. Eddig max diszperziós festékekkel festettem, ha minden igaz, az ide nem lesz jó. 1-2 tenyérnyi gomba is van... ez inkább elmúlt, vizesebb évek "terméke" lehet. Alapvetően ez a hely nem szokott fölázni, minden száraz most is. A cél egy gusztusos, nem málladozó falú hely lenne ahol a gombák terjedése is, amennyire lehet, akadályozva van. Pontosan mit, hogyan lenne érdemes rákennem? Ha bármit is érdemes.

#mész #pincefelújítás
2021. márc. 20. 14:43
 1/5 alletta ***** válasza:
100%
leverni az egészet tégláig (vagy ami van alatta), és legalább 2x kimeszelni. persze lehet vakolni is, ha van rá időd. tisztasági festésnek ez szerintem elég.
2021. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lekaparni ami málik, aztán elsőre gálicos meszelést, majd egy hét múlva rendes meszelést.


Ha megoldható, akkor nem ártana a levegő keringetése. Az áramló levegő csodát tesz ilyenkor.

2021. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Mentek a kezek :) Sima rézgálicot, csak úgy belekeverni a mészbe?
2021. márc. 21. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha vakolni is kell, azt csak mészhabarccsal csináld, cement nélkül.
2021. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vakolni nem akarok, gyorsasag a cél. De köszi ezt is mert lehet hogy egy másik helyen sort kerítünk arra is!
2021. márc. 21. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!