Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszivattyú vásárlása falusi...

Hőszivattyú vásárlása falusi CSOK keretén belül így lehetséges?

Figyelt kérdés

Adott egy kétszintes családi ház, néhány éves lapradiátorokkal felszerelve. Jelenleg vegyes tüzelésű fűtés van, ezt szeretnénk kiváltani hőszivattyúval. Falusi CSOK-ot igénybe tudjuk venni, ezzel szeretnénk csökkenteni a költségeinket (1,3 millió forint, két gyerek). Jelenleg ugye a két fűtési kör egy kazánra van kötve. A felső szint testvérem nevén van, neki gyerekei nincsenek. Lehetséges az, hogy egy hőszivattyút veszek a CSOK-ból, és azt mindkét körre rákötöm? Mindkét szint hőigénye ugyanannyi (7-7 kw). Vagy lehetséges a hőszivattyú számláját kétfelé osztva kérni vásárláskor, és akkor csak a ránk eső részét benyújtani? Panasonic Aquaera monoblokk levegő-víz hőszivattyúban gondolkodunk.

Értelmes válaszokat előre is köszönöm!


PS: igen, az előző kérdést is én írtam ki



2021. márc. 23. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. ápr. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értek a CSOK-hoz

Radiátoros fűtésed van.

Utána néztél hogy mennyi egy hőszivattyús fűtés előremenő hőmérséklete?

Miért szokták azt mondanani hogy nagy felületű hőleadókra van szükség.?

2021. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es: köszönöm szépen a kérdésemhez semennyire nem releváns választ. Bár tényleg nem értek a CSOK-hoz, ezért elhiheted, utánajártam annak, hogy mire szeretnék elkölteni pénzt. Alacsony hőmérsékletű radiátorok vannak, a rendszer 35 fokra (is) lett tervezve. Azt már csak mellékesen teszem hozzá, hogy a Panasonic Aquaera hőszivattyúk 55 fokos előremenő hőmérsékletet is tudnak (nyilván kisebb hatásfokkal, de még úgy is jobban járnék a vegyes tüzeléshez képest).

Hihetetlennek tartom, de ez a második kérdésem ezzel kapcsolatban, és ide sem érkezett még normális válasz, ami segítene. Illetve a környékbeli cégek sem méltatnak válaszolni megkeresésemre. Szerencsére hónap végére lesz valaki, aki tud ebben segíteni.

1-es: kifejtenéd bővebben, hogy mi a kizáró tényező? 50%-os felújítással megvalósítható? Vagy várjak a múlt hónapban belebegtetett hőszivattyús támogatásra?

2021. ápr. 19. 08:07
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Félre értés van.

Én nem értek a CSOK-hoz.

Alacsony hőmérsékletű radiátor?

Milyen az? Mekkora?

Nem támadok. Hanem tanulni szeretnék.

2021. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es. Akkor bocsi, félreértettem.

Igazándiból egy lapradiátoros rendszer, és úgy lett méretezve, hogy a kívánt teljesítményt 35 fokos vízhőmérséklettel adja le. Márkanévre nem emlékszem, de még a csomagoláson is szerepelt a teljesítménye 35 fokos víz esetén, nem volt nehéz dolga a fűtésszerelőnek. A ház egyébként jó hőszigetelésű, olyan 7 évvel ezelőtt lett teljesen megcsinálva. Ez a radiátoros rendszer három évvel ezelőtt lett kialakítva mindkét szinten. 1,5 évig 35 fokos előremenővel ment a fűtés egy régi gázkazánnal. Ez 1,5 éve ment tönkre, azóta ismét a vegyes tüzelésű kazánnal fűtünk (előtte vegyesen volt használva a két kazán). De most a kazánnál olyan 45-50 fokos az előremenő, viszont a nagyobb helyiségekben két radiátor van, itt pedig egyet le lehet kapcsolni, ezzel elkerülve a túlfűtést.

Igazándiból amiért a hőszivattyún elgondolkoztam, hogy egy kondenzációs gázkazán a szerelési díjjal, gáztervvel, kémény átalakítással együtt kicsivel 1 millió forint felett van. Ha tudnám érvényesíteni valamely támogatási megoldást, akkor inkább hőszivattyút vennék gázkazán helyett, mert utána az üzemeltetési költség sokkal kevesebb lenne.

2021. ápr. 19. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!