Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Garázs padlóját megcsinálni...

Garázs padlóját megcsinálni legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Garázst szeretném legolcsóbban felujitani most jelenleg koszos poros beton van és erre szeretnék valami nagyon olcsó burkolatot? Mik a tapasztalatok mit ajánlatok? Nem is kell hibátlannak lenni. Bontott járólapot lehet valakitől venni szerintetek? És azt könnyű lerakni? Vagy valami más megoldás?

2021. márc. 27. 19:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
De nem málik teljesen jó állapotú a beton!! :D ezt hol olvastátok hogy töredezik stb????
2021. márc. 27. 20:44
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad:

"koszos poros beton"


Az a por a betonból kiporzó cement. Tehát málik...

2021. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Itt olvasgassál:

[link]

2021. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"De nem málik teljesen jó állapotú a beton!! :D ezt hol olvastátok hogy töredezik stb????"


Kitalálták! Ez dívik! Nem vetted még észre? A lehető legszélsőségesebb hozzáállás, elképzelés, feltételezés miegymás... Meglátásom szerint a média okozza, nem a magyar, globálisan ez a helyzet.

Betonfesték, vagy veszel olyan lapot, amiből kicsit több van raktáron, mint ami neked kell. Ilyen is előfordul, így eladják olcsóbban, amiből teszem azt 20m2 van csak, azt olcsóbban kínálják. Esetleg veszel olyat, amiben van 1-2mm-es eltérés (gyártási hibás). Bontott járólap, az nincs... Bontott cementlap, azt esetleg találhatsz, de arra meg rá vannak kattanva azok, akiken épp rajta van a retro őrület... nem biztos, hogy olcsóbb lesz. Ha nem tudod te magad lerakni, és már a lapon is spórolni szeretnél, azaz erősen pénzszűkében vagy, akkor inkább felejtsd el, 6-8 ezerért tesznek le 1 m2-t!

2021. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Azért poros mert kosz van a garázsban xd
2021. márc. 28. 00:15
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tapasztaltam nem kell a betonnak mállani ahhoz,hogy ha mondjuk felsöpröd 3X,akkor is poros marad....enyém műgyantás,'ismerőstől'kaptam,egyedül leöntöttem 2rétegben egymás utáni napokon..nem mondom,hogy profi lett,de nagyon könnyen tisztán tartom.
2021. márc. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Műgyanta az egy burkolat amit ha ráöntök ilyen sima lesz utána?
2021. márc. 28. 17:49
 18/19 anonim ***** válasza:
Úgy működik igen. Tüskés hengerrel okvetlen át kell hengerelni, hogy a légbuborékok távozzanak. Ha tartósat szeretnél, akkor ennek is vannak előkészületei. Első körben a betont felcsiszolják, majd portalanítanak (porszívóval). Csiszolással egyrészt sima felületet képeznek, másrészt a szennyeződéseket is eltávolítják, mivel garázs, így olyan helyen szennyeződés lehet olajfolt, gumi stb... Ezt követően alapozót használnak és csak ezután öntik le műgyantával. Ha mindezt elmulasztod, akkor fel tud jönni kisebb-nagyobb darabokban. Ugyan nem pár hónap múlva, de lehet, hogy pár év múlva már igen, lehet csak 10 év múlva... Ha mindezt követed, betartod, akkor nem olcsó a műgyanta sem.
2021. márc. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha nem porlad.

Én kikölcsönöznék beton marót napi 20 25 ezer ft

Utána pedig impregnálnám.

Legrosszabb esetben is 50-70 ezer

Aztán csókolom

2021. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!