Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Osztatlan közös tulajdonban...

Osztatlan közös tulajdonban kerítés felújítás egyedül?

Figyelt kérdés

3-an lakunk egy sorházban, közös kerítés a ház előtt, egy közös kapu.

Mi szeretnénk felújítani, lefesteni, vakolni az omladozó kerítést.

Sajnos a másik két szomszéd nem csak munkával, de anyagilag sem akar bele szállni.

Milyen lenne, ha csak az én házam előtti szakaszt újítanám fel, az én homlokzat részemmel? 🤔 Én vagyok a középső lakó, lehet bután nézne ki, de legalább az én szemem nem bántaná, ha kinézek az ablakon. Ti megcsinalnátok így?



2021. márc. 28. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nagyon furán nézne ki a csak a közepén kinyalt kerítés.

Vagy végig, vagy sehogy.

2021. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Ültess a magad része elé belülre valami örökzöldeket, akkor nem látod, hogy koszlik a kerítés. Az utca felől meg maradjon egységesen ronda, mert még az is jobb, mint 1/3-át megcsinálni, mert azt hiszik az arra járók, hogy közben elfogyott a pénz.:)
2021. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csak a saját részed előtt csináltasd meg, akkor is, ha fura látvány.
2021. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Az épületet is gyakran csak az egyik fél újítatja fel, nincs ebben semmi rendkívüli.
2021. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Akkor nyilván mi vagyunk a marslakók, mert amikor felújítottuk a házrészünket, akkor az egész utcafronti házfalat rendbe tettük, így nem úgy nézett ki az egész, mint valami prolitelep, ahol az egyik szerencsétlen hivalkodik, mert nyert a lóversenyen.

De ezek mi vagyunk!:)

2021. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi is felújítottuk az egész közös kerítést, az alapanyag volt a legkevesebb pár ezer ft, a munka idő volt sok :)
2021. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ti nagyon jó közösségben vagytok. Mi hiába indítványoztuk a közös felújítást, több oldalról is süket fülekre találtunk.
2021. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%
Ha csak a saját részeteket újítod fel, akkor is kell a többi tulajdonostárs írásos engedélye.
2021. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

#7

5-ös vagyok

Szerintem te félreértettél engem és valószínűleg a 6-ost is, de a nevében nem beszélhetek.

Mi egyedül újítottuk fel a közös részt is.

2021. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Az osztalan-közös tulajdonok MINDEN FAJTÁJÁT MEG KELLENE JOGILAG SZÜNTETNI ! Csak a gond, a kinlódás , a gyűlöletig is fajuló viszonyok majd mindenhol (sajnos még CSALÁDON BELÜL IS néha) az "eredmény" .

Emberek, családok, közösségek szenvedik egy életen át !

2021. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!