Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályog falat hogyan gletteljem...

Vályog falat hogyan gletteljem? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Vályog falam van,ami nem tapasztva,hanem cementes vakolat van rajta. Igaz kicsit váladozik itt-ott,de viszonylag stabil. Szeretném hálózni és glettelni. A kérdésem az hogy a hálót durva gipsszel,vagy csemperagasztóval érdemes felragasztani? Melyik lenne stabilabb?
2021. ápr. 1. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ugye csak viccelsz? A vályognak szellőznie kell, szigorúan tilos bármiféle gipsszel vagy csempével befedni! Azt a cementvakolatot is le kell verni róla és vályogvakolattal újravakolni. Festeni is csak meszes festékkel lehet, ami átengedi a levegőt.


Sok sikert kívánok, nem irigyellek.

2021. ápr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam,de mifelénk mindenki így csinálja. Csak arra voltam kíváncsi, hogy a gipsz vagy csemperagasztó fogná meg jobban a hálót
2021. ápr. 2. 11:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért laza a cementes vakolat, mert befülled alatta a vályog és egyszerűen ledobja magáról. Verd le és törekkel kevert agyaggal kell betapasztani. Sajnos ilyen a vályog. Festeni mészfestékkel szokás. Lehet kapni rendes vödrös formában.


Dryvit háló, glett, cementes vakolat, diszperziós falfesték ezek mind vízszigetelt téglafalra valók. Csemperagasztót nem is értem, alkalmatlan vakolatnak. Túl keményre köt, még simítani sem lehet szépen, pár év után ugyan úgy felválik - gányolás.

2021. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet glettelni a vályogot is, csak nem "sima" glettel. Baumit gyárt klíma glettet. A jelenlegi sima vakolóanyagot azt verd le a fenébe, a kőművest meg verd el, de nagyon! A sima vakolaton a glett megáll ugyan, azt nem kell hálózni, de a faltól jelenleg a vakolat válik el itt-ott, azt kellett volna hálózni (a csupasz falat!), de ha erre ráglettelsz hálóval, attól még a vakolat a vályogtól ugyanúgy elválik. Nem értem a logikád... Az elváló vakolatra minek háló? Vályogvakolatot használj, majd erre klíma glett, amit nem kell hálózni, nehezen köt, nézz utána a felhasználás módjának, mert eltérő! Csak meszelni lehet!

Hogy mások is így csinálják/csinálták a környéken, az még nem jelent semmit sem, mások is sz-rul csinálták, csak annyit!

2021. ápr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 Ezt értem, de egyik sem alkalmas vályogházra. Mondhatom, hogy gipszeld be a hálót, csak akkor benedvesedik a vályog és 10-20 év múlva építhetsz új házat vagy legalábbis bonthatod le az egész borítást róla és imádkozhatsz, hogy kiszáradjon károsodás nélkül. Minek összetaknyolni, hogy ha utána úgyis le kell verni az egészet és meg kell csinálni normálisan?


Sajnos tudom, hogy sokan így bánnak a vályogházakkal, még kőművesek is, mert ők téglaépületen tanultak, a vályogot senki nem magyarázta el nekik, nem tartozik a tananyag közé.

2021. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg aztán a kőműves nem fog pöcsölni az agyagos vályogvakolattal. Felkeni a zsákost, ami a tüzépen épp a legolcsóbb, aztán szevasz. Hogy mi lesz vele 2-3 év után őt hol érdekli? Kifizeted, többet nem látod.
2021. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos én saját magamnak meg tudom csinálni. Szóval azt mondjátok,akinek vályog fala van az nem modernizálhat? Maradjak meg a meszelt falnál. Pedig ismerőseim is olyan szépen felújítottak vályog házakat. Na mindegy, köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 4. 16:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Modernizálhat, csak előbb vízszigeteljen és falszárítson, és kívülről ne bugyizza be, hogy arrafelé szellőzzön.
2021. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézd kérdező, aki egy kicsit is konyít a vályoghoz és van némi lelkiismerete, nem ajánl olyan megoldást, ami nem megfelelő. A vályog eléggé kilóg a sorból az égetett kerámia vagy cement alapú falazatokhoz képest. Erőltetheted az utóbbi két rendszerhez tervezett anyagokat, de attól a vályog, vályog marad.
2021. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!