Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szobába hova érdemes helyezni...

Szobába hova érdemes helyezni LAN csatlakozót?

Figyelt kérdés

Logikusan az íróasztalhoz lenne jó tenni, de nem tudjuk hogyan lesz a jövőben berendezve a lakás. (Nem a miénk lesz, hanem adjuk el felújítás után.)


Hova érdemes így tenni a csatlakozóhelyet? És milyen magasságba?



2021. ápr. 22. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem erre felesleges költeni felújításkor, senki nem fogja megfizetni. 100 emberből 99 wi-fi-t használ. LAN kábelezésnek akkor látom értelmét, ha IPTV van. Ebben az esetben ott legyenek a csatlakozók, ahol a modem és a set-top-boxok lesznek.
2021. ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó az a lan kábel, még ha egy mezei cat5 is. Beszerez az user egy NAS-t és máris nem annyira frankó wifi-vel (főleg valami puruttya routerrel) másolgatni a 4K filmeket.


Padlótól 30 cm magasságra. Annyit azért csak látsz, hogy melyik falhoz lehet asztalt tenni, az egyik sarokba tedd be.

2021. ápr. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha laminált padló lesz, akkor a szegélylécben is el lehet vezetni utólag az utp kábelt.
2021. ápr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az új lakó megrendeli bármelyik szolgáltatótól az iptv-t, akkor majd ők kiépítik neki oda, ahova szeretné. Nálunk is így volt, most költöztünk, 3 szobába tettek boxot, mindenhova bevitték.
2021. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, ismerem a szolgáltatói megoldásokat. Szétb. a falakat igénytelenül méretre vágott öntapadós kábelcsatornával, aztán nézegesse az ember ezt egy modern lakásban utána. :D Kösz, de nem. Arra jutottam, hogy konzultálok inkább egy szakemberrel, aki ilyeneket tervez. A dugaljak elhelyezése nagyjából megvan, csak hogy az elektromos hálózat csatornájától milyen messze kell húzni meg ilyenek érdekelnek most már. Gondolom zajt összeszedi, ha egymás mellett húznánk a két csatornát.
2021. ápr. 27. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Létezik 1 olyan cucc hogy powerline adapter. Keress rá.


Ezen az eszköz elsődleges darabja a routerről

beküldi a konnektorba a netedet és azon a fázison ! (áramkörön) minden konnektorból levehető a internet legyen az akár 300M körzetből, de további plusz (azaz a 2.-on felül) gépenként ekkor kell hozzá egy további adaptert vásárolni ha nem használsz fel switchet és/vagy wifit (ez itt már 1+kábel)

Szerintem jó dolog.. érdemes megfontolni

2021. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!