Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 1 kg beton színező mennyi...

1 kg beton színező mennyi betonhoz elég? A betonba keverhető por.

Figyelt kérdés
Vettem egy kg -ot, ezt a vasoxid alapú port, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez meg tud színezni 10 keverőnyi betont. Elég lenne halványan is, de valahogy kevésnek érzem. Nem használtam még ilyet.

2021. ápr. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Milyen végeredménye vágysz? Azzal a vörös porral ilyen halvány szürkés-rózsaszínes hatást lehet elérni. Ha tényleg piros betonra vágysz, azt csak utólag rákent beton festékkel lehet.
2021. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szükséges hogy valóban piros legyen - amúgy barna színűt vettem - csak ne legyen az az echte szürke beton.
2021. ápr. 26. 13:48
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Nyilván az egész betont nem kell megszínezned, annak semmi értelme, hanem csinálsz egy felső réteget amibe nagy koncentrációban adagolod a színezőanyagot.
2021. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nincs hozzá valami táblázat, hogy miként kell adagolni? Egyébként a legtisztább szerintem ha teszteled, keversz pl egy vödörnyit és abba teszel egy evőkanálnyit, meglátod milyen a végeredmény.

Aztán ebből már ki tudod számolgatni pl hogy ha egy vödörbe kerül 3 lapát sóder 1 lapát cement akkor egy betonkeverőnyi adaghoz mennyit adagolj.

2021. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt írják 5-10%. De az irdatlan mennyiség 10-15 keveréshez...
2021. ápr. 26. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ahogy fentebb javasolták, ne az egész adagot szinezd hanem csak azt ami a felső rétegre kerül.
2021. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Össze fog kötni így a két réteg?
2021. ápr. 26. 21:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nem másnap húzod rá az utolsó réteget akkor minden további nélkül.
2021. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az nem baj, ha rajt járkálok az alsó rétegen miközben lehúzom ezt a felső szinezettet?
2021. ápr. 26. 21:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát max olyan lesz a cipőd, de a betonnak nem lesz tőle semmi baja.
2021. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!