Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A tapétát le lehet festeni?

A tapétát le lehet festeni?

Figyelt kérdés
A hálószobámat szeretném felújítani. Arra gondoltam, hogy lefestem a mintás, nyomott papír tapétát. A tapéta szerintem egészen jó állapotban van, nem szakadozott. Le lehet festeni? Ezt meg tudom magam csinálni, vagy hívni kell hozzá szakértőt? Milyen fajta festékkel célszerű ezt lefesteni? Nem fog hülyén kinézni, van értelme?

2021. ápr. 27. 15:10
 1/5 anonim válasza:

Én festettem már tapétára, igaz nem mintásra. Szerintem bármilyen barkácsáruházban kapható festék tökéletes, és ha már ott jársz kérj segítséget egy eladótól.

Semmiképp ne hívj szakembert, ezt simán meg tudod csinálni te is, és rengeteget spórolsz vele.

2021. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

lehet

Ha a tapéta nincs elválva a faltól simán lefestheted egyszer.

valami jó festéket válasz ami 1 rétegben is jól fed, mert a nem fürészporos mintás tapéták vékonyak és eláznak ha sok festéket kensz rá.

És míga fürészporos tapétát többször is simán át lehet festeni(2-3 szor simán) addig a mintás tapétát max 1 szer, mert vékony és ha többször kened át akkor a festék lehúzza a falról.


Vagyis a válasz igen, de jól fedő(drágább fajta) diszperzit-el fesd

2021. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen tapéta. A hagyományos papír alapút nem lehet festeni, mert nedvességet kap és leválik a falról. A habosított anyagút sem lehet festeni.
2021. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Mi lefestettük, pedig szaki nem vállalta, inkább le akarta kapirgálni, glettelni, stb... mondom ez olyan sok pénz, hogy inkább megpróbálom lefesteni, veszítenivaló nincs...


Hát, gyönyörű szép lett, foltmentes, tartós, sehol nem jött fel. Pedig ez habosított anyagú !! :) Ráadásul döntött falon volt, ahonnan kutya kötelessége lett volna lemászni.


Szerintem egy kevésbé látható helyen végezz próbát, és ha bírja, akkor hajrá.

2021. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 😀
2021. ápr. 27. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!