Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos háztartási eszköz...

Elektromos háztartási eszköz teljesítményét hogy számolja ki a gyártó?

Figyelt kérdés

Most konkrétan az Electrolux EIT61443B főzőlapját néztem. A leírásban a következők szerepelnek:

Bal hátsó zóna: indukciós, 1800/2800W/180mm

Bal első zóna: indukciós, 2300/3700W/210mm

Jobb hátsó zóna: indukciós, 1800/2800W/180mm

Jobb első zóna: indukciós, 1400/2500W/145mm

Elektromos teljesítmény (W): 7200

Hogy jön ki a 7.200.W? Mert ha a főzőlapok max. teljesítményét összeadom, az 11.800.W

Tehát nyilván nem így kell kiszámolni, de akkor hogyan?


2021. ápr. 28. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre nem mehet minden zóna csúcsteljesítményen, mert túl nagy áramfelvétellel járna. A főzőlap vezérlője korlátozza a csúcsteljesítményt, így is kb. 32A-nél járunk. Tehát mindegyik zóna tudja a rá jellemző max. teljesítményt, ha csak egyedül vagy egy másik zónával együtt használod, de három zóna együtt már nem fog maxon menni.
2021. ápr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Avval kell kezdeni hogy az villanyos főzések egy nagy átverésre épülnek . És ahogy az egyes írja.

Egy szere minden üzemelne,nincs kismegszakító ami bírja hosszú távon .

És egyáltalán nem környezet barát.

És így számolnak .

Ha az áramkör egy hőt fejlesztő ellenállást működtet , akkor az áramforrásból felvett energia egyenlő az ellenálláson felszabaduló hővel. Ez a fogyasztó elektromos munkája. Az elektromos munka jele: W mértékegysége megegyezik az energia mértékegységével, tehát joule (J).

2021. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
És itt lépbe az első átejtés mert Wattot adnak meg nem a a leadott energiát vagy is Joule-t .
2021. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3: Miért is kéne Joulet megadni, nem teljesen mindegy? Ha megadják, hogy a leadott energia 1000 J, azzal mire mész, ha nem tudod, mennyi idő alatt adja le? Ha meg odaírják hogy mennyi idő alatt, akkor gyakorlatilag wattod adtak meg. Egyébként ez indukciós, nem ellenállásos fűtés, de ez mindegy.


#Kérdező: Bal kezeddel fel bírsz emelni 50 kilót, meg a jobb kezeddel is, de ez nem jelenti azt hogy két kézzel pontosan 2x50=100 kilót tudsz felemelni. Na ugyan ez van a főzőlappal. A bal oldali "égő" lead 2000 wattot, meg a jobb oldali is, ha külön-külön mennek, de egyszerre nem tudnak ennyit.

2021. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a lényeget megétettem, bár a fizikai ismereteim elég hiányosak, ezért a részletekbe menő fejtegetés nekem kicsit magas. Egyszerűen csak kiváncsi voltam rá, hogy akkor mi alapján jön ki a megadott teljesítmény.

Mivel még most tervezem megvásárolni a főzőlapot, ezért még nem olvastam el a részletes leírást/használati utasítást, ezért nem tudom megmondani, hogy abban benne van-e, hogy egyszerre nem tudom/nem lehet minden főzőlapot max. fokozaton üzemeltetni (mondjuk nem is valószínű, hogy szükség van rá), de mostmár tudom.

2021. ápr. 28. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

4-es te láng elme vagy?!

Joule az tényleges,hő a Watt az csak egy fogyasztási érték érted a különbséget ?

2021. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1 watt az a teljesítmény, amelyet 1 J munka 1 s alatt létrehoz.

Tökmindegy mit írsz, mindegyikkel kifejezhető pontosan.

De lovagolhatunk azon, hogy watt az a hatásos teljesítmény(leadott). Mert van látszólagos és meddő, amelyeknek más a jele és mértékegysége.

A fogyasztás az wh wattóra (amit a fogyasztásmérőd mér), az más.

2021. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan ekkora fogyatékos vagy és nem érted, vagy csak unatkozol és azért kötekszel itt?

Először is, a hasznos hő Joule, a hasznos fűtőteljesítmény Watt, a felvett energia Joule, a felvett teljesítmény Watt.

A felvettet is lehet Wattban és Jouleban is mérni, meg a leadottat is, attól függően, hogy egy adott időtartamra, vagy másodpercenként akarjuk meghatározni (az, hogy nem J hanem kWh a használt mértékegység a felvettnél, most teljesen mindegy, még mielőtt ebbe kötsz bele)

2021. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, az nem baj. Ez nem fizikai ismeret kérdése, nem is mateké, hanem tervezésé. Nyugodtan fogadd el a leírt adatokat, ha normális márkáról van szó. Kínainál azt mondom, hogy érdemes kételkedni, mert ott ráhazudnak mindent, de egy márkás eszköznél azért meg szokott lenni a specifikált érték.
2021. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Kedves Kérdező, mielőtt megvennéd a főzőlapot, mindenképpen nézesd meg egy villanyszerelővel a hálózatot! Ez nem a "bedugom a konnektorba"-jellegű teljesítményfelvétel, úgyhogy lehet, átalakításra (sőt, lehet, hogy hálózatbővítésre, annak kapcsán mérőhely szabványosításra) lenne hozzá szükség. Jobb ezt tisztázni, mielőtt bevásárolsz!
2021. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!