Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet egy 5cm-es lyukat...

Hogy lehet egy 5cm-es lyukat fúrni egy 30as téglafalba?

Figyelt kérdés
Ettől félek ha elkezdem mondjuk körbefúrni felénél már annyira széttörik a tégla hogy elcsúszik a fúrószár.

#fal átfúrás #lyuk a falban
2021. ápr. 28. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Koronafúróval kapsz egy tökéletes kört, vagy gányolsz és körbefurkálod a szélénél.
2021. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Fogsz egy féldecis poharat annak 5-cm az átmérője,körbe rajzolod körbe furkálod,és a belsejét is és kiszeded a törmelékeket .
2021. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

50 mm átmérő még a "sima" csigafúróból is kapható, nyilván ahhoz komoly gép is kell.

Két lehetőség van, az egyik, hogy körbefúrkálod, belül kivésed. Ezzel egyébként lehet szép kört csinálni az egyik oldalról, de a másik oldalon biztos hogy érdekes alakja lesz. A másik, az 50 mm-es fúró bármilyen kivitelben, akár csigafúró, akár dobozfúró-koronafúró-körkivágó. Viszont ilyen hosszban elég drága, és szintén problémás az "otthoni" barkács fúrógéppel meghajtani. Ha pedig nem tudod teljes hosszban átfúrni vele a falat, akkor sokkal előrébb nem vagy.


Lényeges kérdés, hogy mennyire kell pontosnak lennie akár a méretnek, akár az alaknak? Gondolom valamit át akarsz ott vezetni, ha fűtéscső vagy kábelcsatorna akkor mindegy, mert után úgyis visszavakolod. Ha meg valami fürgőszobai szellőztető, vagy hasonló, annak biztosan van valamekkora pereme, ami bizonyos határig elfedi a pontatlanságokat.

2021. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

mivel a tégla üreges, a bordák mindenképp el fogják vinni a fúrót, a széle ocsmányul törik, ez van.

Ha esetleg van gyémántos koronafúród (csempéhez való), azzal lehetne szépre, de az elég drága cucc.

2021. ápr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a körbefúrkálás+kivésés nem megfelelő, akkor szerintem egyébként érdemesebb valami szakit kihívni, mert egy valamire való dobozfúró tizenpárezer forintnál kezdődik, szóval ha másra nem használnád, csak ezért az egy fúrásért szerintem nem éri meg beruházni.
2021. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi, jókat írtatok. Mosógép kivezető csövét kéne átvezetni.

Nem tudom hogy mekkora nyomással folyik ki a víz, lehet le lehetne szűkíteni a csövet kisebbre is.

Ha körbefúrom hányas szárat ajánlotok, és ahhoz elég egy gyengébb barkács gép?

2021. ápr. 28. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Minek ahhoz 50-s lyuk? Most mértem,az enyém 28mm.

Csináld úgy,mint a régi öregek...

Fogsz egy félméteres 3/4-s vascsövet,az egyik végét befenekeled,hegesztesz rá valami vastagabb laposvasat,és lekerekíted.

A másik végébe vasfűrésszel "V" alakú fogakat fűrészelsz,és egy kicsit kifelé hajlítgatod őket. A csövet kalapálgatva 10 perc alatt megvagy vele. A lényeg,hogy ne ess neki,ne üss nagyon nagyot,viszont ninden ütésnél egy kicsit fordíts a csövön.

2021. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Körbefúrkáláshoz szerintem 8-10 mm az ideális, annál sokkal nagyobbat nem bír el a barkács fúró, kisebb meg nem nagyon van ilyen hosszban.
2021. ápr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kötbefúrkálas szerintem nem fog menni, pláne kis fúrókkal, mert át sem éri a 30-as falat. Olcsó furókalapácsokhoz is szoktak adni nagy fúrószárat, nekem is van hozzá egy cirka 40 centi hosszú 18mm-es Azzal átfúrni a falat, és berakni egy csődarabot.
2021. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A 18 milissel az a baj, hogy körbefúrni sok, egybe kifúrni kevés.

Kis fúrókból is van hosszú: [link]

2021. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!