Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel támasztjátok ki az...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Mivel támasztjátok ki az ablakokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ablakcsere előtt vagyunk, azonban már most azon gondolkodom, hogy az új ablakokat, hogyan lehetne a huzat okozta károktól megvédeni.

Ti mivel támasztjátok ki a (műanyag) ablakotokat?

Láttam az Obiban, praktikerben ilyen műanyag támaszokat, de irreálisan drágának gondolom.

[link]

Egy másik kérdés: rákeresnék angolul az ablak kitámasztó szóra, hogy van ez angolul? Fogalmam sincs, nem találtam meg Aliexpressen :(



2021. máj. 6. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Én konkrétan 1-1 vastag téli zoknival ami már lyukas vagy egyéb okból nem hordom. Össze vannak gombócolva, ha kitárom az ablakot akkor azt rakom oda, prímán működik. :D
2021. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mi is mindenféle rongyot gyűrűnk alá.
2021. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
gyűrünk*
2021. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A tok és az ablak közé teszitek?

Végül is ha bukón van az ablak, akkor is lehet így védekezni ellene.

Nekünk eddig a fa ablakon voltak kitámasztók, ahol nem volt, oda pl. a mosószer flakonját tettük :)

2021. máj. 6. 12:07
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Én a párkányra teszek valami nehéz dolgot, jól odonyomva az ablakhoz, hogy ne "lötyögjön". Vizespalack, kupac könyv, féltégla, ami éppen kéznél van...
2021. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
A huzatnak nem szabadna becsuknia az ablakot, azt a légnyomás teszi.
2021. máj. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

A légnyomás nem ezt jelenti. A légnyomás önmagában nem csinál semmit, az csak egy állapot, mint a hőmérséklet. Ne okoskodj, ha nem tudod, miről beszélsz.


A huzat egy szélszerű jelenség, a szél pedig be tud csapni dolgokat.

2021. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Én okoskodok?? Csak egy kicsit is gondolj bele abba, amit leírtam! Ha kívül nagyobb a légnyomás, akkor a levegő befelé ömlik a lakásba. Magyarul az ablakokat nyomja befelé, azaz nyitva tartja őket. Akkor csapódnának be, ha az ablakok kifelé nyílnának.


A szél egyébként ugyanez a téma, a légörvény légnyomás különbségeket kelt és annak a hatására csapódnak be az ablakok, de szeles idő az egy más téma, most ne ebből induljunk ki.


És hogy mennyire vagyok okoskodó: Ilyen elven működnek a szellőztetőrendszerek, amit légmentesen záródó ablakok esetén szoktak felszerelni, hogy gázüzemű berendezéseknél legyen egy kis légáramlás a helyiségben.


Hasonló elven működnek a pormentes helyiségek is: Belül nagyobb légnyomást alakítanak ki, mint ami kívül van, így minden ajtónyitásnál a por szó szerint kiömlik a helységből. Sosem gondolkoztál még el azon, hogy ezeknek a helyiségeknek az ajtaja miért befelé nyílik? Pl. ha elmész a budapesti imax-be, ott pontosan egy ilyen helyiségben találod magadat. Egyszer figyeld majd meg, hogy mit tapasztalsz, amikor csukva van az ajtó és megpróbálod kinyitni.

2021. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A légnyomás-különbség okozza a huzatot, de maga a légnyomás nem tudja bacsapni az ablakot. Csak a szél meg a huzat. Esetleg ha azt írtad volna, hogy a légnyomás-különbség a ludas, az annyira nem lett volna hibás, mint a "légnyomás", de továbbra is: az ablakcsapó erő a huzat marad. A légnyomás-különbség (és nem a légnyomás!) csak a huzat okozója.


Amikor a szél kifújja a kezedből a papírzsebkendőt, te azt mondod, hogy a "légnyomás kikapta a kezemből"? :D

2021. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A huzat kiváltó oka pedig az, hogy kinyitod az ablakot és a kinti-benti légnyomás nem egyezik. De ekkor is csak akkor csapódik be az ablak, ha a benti légnyomás a nagyobb, mert olyankor kezd kifele áramlani a levegő, aminek útjában van a kitárt ablak... Így érthető? Tulajdonképpen olyan, hogy huzat, szél, fizikai értelemben nem is létezik. A levegő áramlik.
2021. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!