Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás konyhájába laminált...

Panellakás konyhájába laminált padlót vagy járólapot tennétek felújításkor?

Figyelt kérdés
Milyen indokok szólnak mellettük, ellenük?

2021. máj. 16. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Járólapot. Azért, mert az jobban tetszik, illetve mert az konyhában előnyösebb lehet. Parketta egyszer kap egy kis vizet, mondjuk mosogatáskor, vagy főzéskor, és ha nincs azonnal feltörölve, akkor beissza magát és elvetemedik. Nem való konyhába, szerintem.
2021. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerámialapot tegyél, mert a laminált nem bírja a vizet. Márpedig a konyhában gyakran előfordul, hogy kiömlik ez-az, a gyakori felmosásról nem is beszélve.
2021. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, amit az első két válaszoló. Járólapot, lehetőleg kerámiát. Az előző lakásban, ami még albérlet volt, parketta volt a konyhában - nem tudom milyen elgondolásból. Én szőnyeget tettem a mosogató elé, hogy megóvjam a parkettát a víztől, az előttem lévő nem így tett és amikor beköltöztem már fel volt vizesedve azon a részen (4 éves, újépítésű lakás volt). Szóval én csak a járólapra szavazok.
2021. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Járólapot, de ha famintásat szeretnél, annak sincs akadálya.

Ha a járólappal azonos színű fugát tetetsz, akkor még laminált érzeted is lehet, ahogy az alábbi képek mutatják:

És igen!

ez mind kerámia:

[link]

2021. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ezek gyönyörűek! És tényleg olyan mintha parketta lenne. :O
2021. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

#5

Ugye? Nekem is nagyon tetszenek.

Most éppen azon töröm a fejem, hogy a szobákba is ilyet rakatnék, télen rádobva egy vastag szőnyeg, ami aztán nyáron a melegben feltekerve és hűsebb lenne a lakás.

Nagyon erősen hajlok efelé.

(4-es voltam)

2021. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vajon miért terjed a laminált padlólap a konyhákban? Azért, mert könnyebb lerakni saját kezűleg, nem kell hozzá burkoló szakember? Árban nem sokkal olcsóbb.
2021. máj. 16. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik vízálló laminált, de jóval magasabb árért. Bár szerintem azok is inkább ilyen fröccsenésállók, egy komolyabb kiömlésnél szerintem jobb a hidegburkolat.
2021. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon miért terjed a laminált padlólap a konyhákban?"

Semmi gyakorlati oka nincs, ez a divat. Ugyanazért amiért 20 éve a saorkkád volt a legmenőbb, most meg a fürdőszoba közepén, szabadon álló kád. Régen a sárga színű, mintás ajtőüveg volt az elterjedt, most meg a színtelen, sima savmaratott vagy aprómintás. Régen a csempék is bőven mintázottak, textúráltak voltak jellemzően. Ne keress benne logikát, mert ebben nem fogsz találni, a divat ilyen.


"Azért, mert könnyebb lerakni saját kezűleg"

Lerakni valóban könyebb, de az apróbb egyenlőtlenségeket semmi sem veszi fel (mint a csempénél a ragasztó), így az aljzatkiegyenlítésre sokkal érzékenyebb. Összességében nem kisebb munka.

2021. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kis konyhánk van, a Vinyl padló mellett döntöttünk, nem bántuk meg. Pár óra alatt leraktuk,szabni könnyű,bár meglepően erős anyagból van. Ha nem áztatod folyton a padlót, kiváló konyhába. Ha kiborul valami, vagy felmosol az nem árt neki. Sütőt,hűtőt tologattuk rajta, nem karcolódott össze.
2021. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!