Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki újított fel magának...

Valaki újított fel magának konyhát/fürdőszobát? Tudna esetleg képet mutatni az eredményről? Tényleg nehéz szépre csinálni? (panel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Panellakásban gondolkozok fürdő és konyha felújításán. Annyi videó van a neten, maga a folyamat nem tűnik bonyolultnak. Nyilván oltári nagy szívás és pepecselés elsőre, nem akarom lenézni a munkát, viszont azért nem is tűnik atomfizikának.

Gyakorlatilag lehetetlen kőművest találni (jó referenciával szinte kizárt), még ha meg is fizeti az ember. Azon gondolkoztam, hogy megcsinálom magamnak, csak félek az eredménytől. Aki esetleg magának burkolt, tudna mutatni képet, hogy milyen lett? Belevágnál újra? Sok idő volt?


Köszönöm előre is, ha valaki válaszol.



2021. máj. 18. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy panel vagy házgyári! Panelt alakíthatod, házgyárit nem igazán.
2021. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem tudom a két fogalom között a különbséget, google alapján sem sikerült okosabbnak lennem. Mi a különbség?
2021. máj. 18. 18:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, hogy magadnak csinálod meg. Igen, nézz róla minél több videót. Amit tudok tanácsolni, hogy az előző csempét okvetlen verd le, ha a járólap stabil, sehol nem mozog/kopog, arra esetleg rá lehet burkolni, nem muszáj felverni, de oldalfalon a csempére bárki bármit mond, ne burkolj rá!

Majd megfelelő vastagságú burkolólaphoz megfelelő ragasztót kell választani, értsd a normál vastagságú csempéhez jó kvázi a "legolcsóbb" ragasztó is, de mostanában gyakran használt vastagabb és nagyobb terjedelmű lapokhoz jobb minőségű ragasztó szükséges ahhoz, hogy az tartós legyen, ezeknek a ragasztóknak az ára az olcsó ragasztók árának duplája!

Ha épített a zuhanyfülkéd vagy épített lesz (nem kabin), akkor minimum ott, ahol a zuhany lesz, le kell kenni a falat folyékony fóliával burkolás előtt! Ehhez értelemszerűen sima felületet kell képezni, azaz a levert csempe és a levésett régi "ragasztó" után javítási munkák szinte biztos, hogy lesznek.

Aztán ha ezzel a célszerszámmal burkolsz, akkor szinte képtelenség, hogy ronda legyen: [link]

Ezzel a fugák egyformák lesznek, futnak, a lapok egy síkba kerülnek. Ahhoz, hogy ezt jól tudd használni, okvetlen sík felület szükséges a burkoláshoz, értsd a falnak nem lehet "hasa"! Azért ez a cucc még mindig lényegesen olcsóbb egy burkoló munkabérénél, még akkor is, ha nem 100, hanem 200 kell belőle! Meglehet oldani szépen is, de kell hozzá némi érzék laikusként és az szinte biztos, hogy minimum 3x annyi időbe telik majd neked, mint egy szakembernek, úgyhogy kell hozzá idő és türelem, s mint tudjuk időhöz türelem kell. Ha nincs szerszám, azokat be kell szerezni, kell csempevágó vagy egy sarokcsiszoló csempevágó koronggal (de azzal irdatlan nagy por lesz! lakásban én biztos, hogy nem használnám) kell egy fúrógép és legalább 2 méretben gyémánt körkivágó csempéhez. A szerelvénydobozoknál (ahol a kapcsoló, dugalj van), oda kb. 65-68mm-es, a csapkiállásokhoz kisebb 30mm körüli. 6000-ért kapsz készletet, amivel maszekolni nem kell elindulni :D de 1 munkára bőven megteszi. Ha semmi nincs, akkor minimum 50 inkább 60 ezerbe kerül az, hogy tudj dolgozni (csempevágó, körkivágó, fúrógép, fogazott glettvas, az említett ékes cucc, fugázó szett, henger a fólia felkenéséhez, ölesléc a javításhoz, vízmérték stb). Ha már nekiállsz, akkor átnézni a vill. hálózatot, ha most arra többet nem is költesz, a mosógéphez minimum menjen egy külön áramkör, 2.5-es réz vezeték, ha van szárító akkor akár két külön áramkör, ha az nem áthúzható, akkor azt most kell cserélni, mikor szét vered, nem utána, mert utána sírógörccsel jár! Átgondolni, hogy milyen bútort akarsz, lesz-e lámpacsere, milyen lámpa lesz, bútorba lesz-e beépített lámpa, annak odaállni, ha lesz. Jó helyen van-e az ált. dugalj, értsd amibe hajszárítót szoktál dugni, ha nincs jó helyen, azt áthelyezni stb.

2021. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


A csempét mindenképpen terveztem leverni, csak arról nem találtam információt, hogy a falat hogyan készítsem elő az ismételt csempézésre? Miután vésővel leszedtem a régi burkolatot, utána mehet rá a kiegyenlítőhabarcs, majd az alapozás, folyékony fólia, és lehet is csempézni? Akárhol néztem, mindenhol új, gipszkarton fal csempézését mutatják be, sehol nem találtam erről infót.

Na meg hogy hogyan tudok sima, nem hasas falat létrehozni.

2021. máj. 20. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is nagyon találsz videót, az a folyamat "nem mutat olyan szépen." :D

Nem ez a szakmám, de ezt ált. a kőművesek többsége is úgy tutykolja, ahogy tudja. Ha nagyobb lyukak vannak, akkor vakolóanyaggal, ha tényleg csak minimális pár mm-es mélységben van egyenetlenség, akkor simítóhabarccsal. A simító, amikor szilárdul, félkemény állapotban van, akkor műanyag simítóval vagy simítóhungarocellel nagyon szépen eldolgozható, érdemes egy kicsit megnedvesíteni. Ha javítasz, akkor portalanítani kell, söpörd le a falat, majd akár kézi kis permetezővel enyhén vizezd be.

Sima, nem hasas falat ölesléccel tudsz képezni. Nekiteszed élével és az azonnal kidobja ha a falnak hasa van, ott ahol "mélyedés" van, oda több anyagot hordasz föl és elhúzod az ölesléccel. Ha pár (3-4) mm-es eltérés van, az azért még nem gáz, nem kell annyira szigorúan venni, annyi a lappal kihozható majd (több ragasztót igényel).

Ha a falhoz épített, előre gyártott fülke lesz, akkor viszont így vagy úgy, vagy rávakolással vagy ha engedi a történet a lapozással, de függőt kell képezz, függőlegesnek kell lennie a lapozásnak, máskülönben a fülke falát nem tudod hozzácsavarni a falhoz.

Én épp most építek fürdőszobát a hétvégi háznál. Nálam gipszkartonra megy majd, így ott ezzel nincs probléma, de hátfalas kabin lesz, biztos, hogy nem állok neki még fóliát felkenni, meg körbe csempézni az egészet. Erre nincs se energiám, se időm, na meg pénzben sem mindegy. Beállítom és kész, ennyi, drágább, mint egy épített, de bőven visszajön az ára a burkoláson. Csempe lesz 1-2m2 a mosdókagylónál és ennyi, nekem eleve nem nem tetszenek ezek a körbe és a plafonig csempézett fürdőszobák. Halálosan felesleges! 9m2 lesz, ami ha körbecsempézném, akkor 20m2 csempézett felület lenne. Minek? Zöld gipszkarton, és kb. 2-3m2 csempe a mosdónál és slussz, a többi fehér fal, latex falfesték...

2021. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor ez sem atomfizika :D

Én pont fordítva vagyok, a hátfalas kabinok nem tetszenek, zuhanytálca, csempe, majd sima zuhanykabin a terv. Ízlések és pofonok, viszont köszönöm szépen a segítséget! Azt megkérdezhetem, hogy nálad ez mennyi időbe kerül terv szerint kb?

2021. máj. 20. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Na az az, ami mindig legalább kétszer annyi, mint ahogy elképzeltem. :D

Nem tudom... 2-3m2-t azt biztos, hogy felszórom 1 nap, sőt annyiba sem kerül. Legutóbb kádat építettem be szülőknél, mert csak zuhany volt náluk. 1 nap volt a vízszerelés, kád beépítés és annak felfalazása. Könnyű volt a vízszerelés, mert rá tudtam kötni a kád "alatt" azaz takarásban volt az is, meg a horony is, két csempét kellett leszedjek majd visszategyek az új csapkiállásnak, mögötte csak bedobáltam a hornyot azt jól van, úgy sem látszik. Fél nap volt a kádfal csempézése, de hát az ugyebár össz-vissz kb. 1.5m2 felület, nem sok. Ezzel én 1 nap akartam végezni, az az, ami nem sikerült.


Ez a legkisebb meló a fürdőszobával, a fürdőszoba most épül hozzá az épülethez (ez eredetileg egy présház volt) azt is én építem, könnyűszerkezetből, az ami több idő, mire kész lesz. Szennyvíz csöveket lerakni, majd alapot kell csinálni, felépíteni a szerkezetet, víz, villanyszerelés, majd kívülről OSB, szigetelés, belül szerkezet közé szigetelés, fóliázás, kartonozás, és csak akkor jutottam el oda, hogy lehet burkolni, na most ehhez képest a burkolás már a legkisebb meló, járólappal együtt 1-2 hétvége.

2021. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!