Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a különbség a Gerébtok és...

Mi a különbség a Gerébtok és Pallótok között?

Figyelt kérdés

Beltéri ajtót szeretnék cserélni, de fogalmam sincs melyikre volna szükségem vagy melyiket volna jobb és egyszerűbb beszerelni.

Szóval mi a különbség a kettő között?

Rágoogle-ztam, de totál nem vagyok jártas a témában...



#beltéri ajtó, ajtó, gerébtok, pallótok
2021. jún. 4. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Gerébtok
Pallótok
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

A pallótok gyakorlatilag egy 5 cm széles léc, nehezebb rögzíteni, ezért olcsóbb.

A gerébtok egy komolyabb tok, szélesebb a takaróléc miatt is.

Aki jártas mindkettőt be tudja építeni, de szerintem ha csak Pur habbal rögzíted, akkor a gerébtokos jobb.

2021. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2021. jún. 4. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont fordítva!

Gerébtok: kb 5x5cm lécből készül.

Pallóból készült tokok: 10cm széles válaszfalhoz készülnek. Ebből is kétféle van:

1.Hevedertok. Ez 12cm széles (vakolt válaszfal szélesséű). Ma ezt árulják pallótokosként

2.Valódi pallótok. Ilyent ma már csak asztalos csinál. Ezt vaktokba kell beépíteni. Nem írom le a részleteit mert hosszú lesz...

Gerébtokot lehet 6cm-es válaszfalba építeni önmagában. Vagy 20cm-nél szélesebb tartófal kávába.

Utóbbi esetben a gerébtok béépítése után a falkávát belűlről deszkával vagy pallóval borítják és a gerébtokhoz is rögzítik.

2021. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 20140423 válasza:

ne bízza a döntést másra ! Nem biztos hogy ért hozzá

Tipikus rossz döntést hoztam mikor hagytam hogy a pallótok helyett gerébtokost építsenek be ! Utólag olvastam el mennyire nem ajánlják a kezeletlen vékony fenyő elvetemedése miatt.Ami meg is történt, átfestették a keretet olajfestékkel, körülötte befalazták aztán hogy "száradjon" nem rakták vissza az ajtólapot Be is húzta a vakolat száradás után pedig visszarakták az ajtót ,nem lehet bezárni máris farigcsálni kellett a zárrészt Belebetegedtem, és egyfolytában azon agyalok hogy az egészet újra kellene kezdeni

"1.Hevedertok. Ez 12cm széles (vakolt válaszfal szélesséű). Ma ezt árulják pallótokosként"

ez kellett VOLNA

DE honnan tudhatnám hogy aki beépíti, ÉRT IS HOZZÁ mert UTÓLAG már hiába, a beépítés már megtörtént ,most újra pénzkiadás,ajtók vétele 2 db, bontás,beépítés Benne is lennék inkább minthogy emésszem magam mindannyiszor mikor ránézek.

2023. márc. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, de már be lett építve :D viszont nem festettem le, de bennem is felmerült, hogy az a vekony gagyi fa egy kis víztől deformálodhat ami problémákat okozhat.
2023. márc. 12. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!