Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nappaliba gipszkartonozás...

Nappaliba gipszkartonozás vagy inkább vakolás? Melyik a jobb? Olcsóbb?

Figyelt kérdés
Most csak tégla van még.(Porotherm)
2021. jún. 7. 13:51
A kérdező szavazást indított:
Gipszkarton
Vakolat
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
En mindig ugy gondoltam hogy a gipszkartonozast a lusta koklereknek talaltak ki, akik nem tudnak egyenesen vakolni es konnyebb utat valasztjak, cserebe a szoba kisebb lesz 10 centivel, mert a gipszkartin elvesz legalabb annyit. Vakolas!
2021. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem értek hozzá!De! Hallottam olyat,hogy felragasszák a kartont szerkezet nélkül.Ha igaz,az szerintem jobb mint a vakolás,mert garantáltan egyenes a fal.Állitolag mint a purhab olyan flakonba van spec. ragasztó hozzá.(Majd megcáfolnak a hozzáértők) :)
2021. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nincs bizalmam a gipszkartonozáshoz, mióta vettünk lakást- nem is földszinten- és vastagon penészes volt mögötte., holott volt az aljába szellőző építve. (Halottnak a csók!)

Árakról fogalmam sincs, gondolom a vakolás az olcsóbb, de én még egészségesebbnek is tartom.

No, meg kényelmesebb is felfúrni rá egy TV-t, polcot, képet, mint a gipszkartonra.

Ja és a szomszédomék nyaralójában beköltözött a fal és a gipszkarton mögé egér, szárnyashangya, pókok és még Isten tudja mi.

2021. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gipszkarton ragasztva szerintem! Tuti egyenes falak és éles sarkok. Kb ugyanannyi helyet vesz el mintha vakolnák a falat, és nem lesz tele a levegő, a száradó vakolat nedvességével sem.
2021. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha gipszkartonnal burkolod, annak a legnagyobb előnye az, hogy száraz, nincs száradási idő! Úgy egyébként meg vakoláshoz ha laikus végzi (azaz pl. Te), akkor fellehet ragasztani a falra vakolósínt és egyenes lesz a vakolás, elrontani nem lehet, ha a sínt függőlegesen ragasztod fel.

Gipszkartonnal burkolt falnál a villanyt is illik úgy leszerelni, hogy ez bele van kalkulálva, egy karton vastagsága 12mm, egy közel síkba rakott szerelvénydobozra rádob majdnem 1 cm-t, azaz közel 1 cm-el beljebb van a doboz, mint a karton síkja, minden szerelvényt csavarral kell felrakni, a köröm nem biztosít majd önmagában kellő rögzítést, egy tutykolás az egész, ha meg raksz kiemelőkeretet, az meg megdobja a szerelvényezés árát, ugyanis baromira drága dolog.

Szakember mindkét módszerrel egyenes falat tud képezni, laikus pedig mindkét módszerrel tud akár görbe falat képezni. A gipszkarton nem egy olyan merev tábla, ami nem hajlik el. Ha felragasztod a falra, akkor alul a padlón kell egy egyenest csaptatni és ahhoz kell tartanod magad hajszál pontosan, és minden egyes lapot hosszú vízmértékkel kell függőbe állítani, ne legyen hasa, ne legyen homorú, egy síkba kerüljenek a lapok, függőlegesek legyenek. Ugyanúgy lehet vele elképesztően görbe falat képezni, ahogy a vakolással is, épp annyira könnyű a mutatvány!

Sajnos Magyarországon az ép.ipari anyagok tárolására az jellemző, hogy elégtelen körülmények között folyik a tárolás, és ez igaz a gipszkartonra is, ha olyan kartont veszel, ami párás helyiségben volt tárolva, akkor gyak. annyi elég, hogy ketten megfogjátok a két rövidebbik oldalát és megemelitek, már meggörbült a karton, ha ezt a falra felakarod ragasztani, már körbe lesz, hiába pogácsázod ragasztóval halálba, nekinyomod a falnak és homorú lesz. Ha domború, azt még lehet igazítani, de ha homorú, akkor a közepét ki nem húzod síkba!

Ha szerkezetre kerül, akkor pedig szellőzőlyukak ide vagy oda, az mögötte penészedni fog, mert hőkülönbség lép föl, páralecsapódás lehetséges. Nem igazán látom, mikor van egyáltalán értelme, eltakarni lehet vele penészesedést, de attól még az ott van és baromira káros az egészségre.

Vakold a falat, arra szavaznék!

2021. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!