Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hasonló rendkívül MAGAS árait...

Hasonló rendkívül MAGAS árait a ház- és lakásfelújításoknak soproni (esetleg szombathelyi) sorstársak ki tudják manapság fizetni? (Más nagyvárosokban ezek milyen árakon mennek? Debrecenben, vagy Szegeden biztos, hogy jóval olcsóbbak!) Számok alább.

Figyelt kérdés

Két nagyobb alapterületű szobát és egy kis/közepes fürdőszobát festettek ki új (vagyis a városban nem új, ez a második, de ezt már renováltatni akartuk) lakhelyünkön Sopronban. Mivel szinte nulla előkészítés kellett, ezért inkább csak két rétegben felvitt festési (glettelésből is csak minimális) munkálatokra volt szükség.


Ez a három helyiség, mely (nyilván nem folyamatosan/egyszerre, hanem összesítve az órákat) a két réteg festéssel alig három nap alatt kész lett (munkadíjjal, anyaggal, parkolódíjjal, járulékokkal, számlával, vagyis mindennel együtt) került nekünk:


230 eFt-ba.


Senki ne gondolja ezen összeg hallatán, hogy drága festő férfi látogatott el hozzánk! :) A hölgy majd 300 eFt-ot kért volna el, igaz ő is számlaképesen, illetve kaptunk ajánlatot egy csapattól is, ők 270.000 eFt-ért csinálták volna meg. Szóval a fiatalember volt a legolcsóbb. És talán a leggyorsabb is - igaz nincs viszonyítási alapunk.


Mikor Miskolc közelében laktunk ilyen árakon olyan felújítást kaptunk, melyben (mivel muszáj volt) sok előkészítéssel és rengeteg gletteléssel járó munkafolyamatok is benne voltak. Úgyszint anyaggal, számlával, mindennel együtt.


A vízvezeték-szerelő munkadíjáról inkább nem merek írni... Sem arról, hogy ő is honnan vándorolt ide. :)


Ilyen felújítási munkadíjakhoz van hozzászokva a többi soproni (vagy közeli szombathelyi?) lakos is, tehát ez a standard átlag itt?

Ez az amit mindenki elfogad?



Egy csipetnyi off a végére:


Csak mi tapasztaljuk, hogy itt mintha minden drágább lenne, mint Miskolcon?... Vagy csak rég nem jártunk már az ország keleti részén és már ott sem olcsó egyáltalán a hétköznapi megélhetés? Miskolciak, debreceniek, szegediek, egriek - írjatok!



2021. jún. 15. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak burkolás tudok, 7000-10000 ft/m², Békés megye

A festő egyelőre nem jött 😄

2021. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Az építőanyag árak az elmúlt 1-2 évben megduplázódtak. A bérek szintén emelkedtek legalább duplájára, köszönhetően hogy ennyire tolja ha építőiparhoz köthető, de eszement feltételekhez kötött támogatásokat a kormány.


Másrészt, a nyugati országrészben az osztrák bérek közelsége (értsd pár km, átmegy és magasabb bért kap), magasabb bérsávot eredményez minden munkáknál (a gyárban és a szakmunkában is).

2021. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy (legalább ti) írtatok!


De ez így nagyon kevés, ettől jóval több tapasztalatra, több hozzászóló válaszára számítok.


Emberek, ne fogjátok vissza magatokat, írjatok!

2021. jún. 15. 23:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem érzem, hogy emelkedtek volna a bérek. Békés megye, átlag netto 180-200 e ft. Árak ugyanazok, mint bárhol az országban. 1-es voltam.
2021. jún. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bérek? Hogy jön ez ide?


Többiek:


"Hasonló rendkívül MAGAS árait a ház- és lakásfelújításoknak soproni (esetleg szombathelyi) sorstársak ki tudják manapság fizetni?"


Részletesen kifejtve a kiírás leírásában.


Illetve:


"Más nagyvárosokban ezek milyen árakon mennek? Debrecenben, vagy Szegeden biztos, hogy jóval olcsóbbak!"

2021. jún. 16. 09:55
 6/14 A kérdező kommentje:

"A festés került nálunk 230 eFt-ba.


Senki ne gondolja ezen összeg hallatán, hogy drága festő férfi látogatott el hozzánk! :) A hölgy majd 300 eFt-ot kért volna el, igaz ő is számlaképesen, illetve kaptunk ajánlatot egy csapattól is, ők 270.000 eFt-ért csinálták volna meg. Szóval a fiatalember volt a legolcsóbb. És talán a leggyorsabb is - igaz nincs viszonyítási alapunk."


"Ilyen felújítási munkadíjakhoz van hozzászokva a többi soproni (vagy közeli szombathelyi?) lakos is, tehát ez a standard átlag itt?


Ez az amit mindenki elfogad?"

2021. jún. 16. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Én csak a másik hozzászóló válaszára reagáltam (béremelést írt), úgyhogy ne haragudj.

Ez a standard, bár valaki olcsóbban is megcsinálja. Pl. nyugdíjas édesapám, aki szobafestőként dolgozott/dolgozik már vagy 50 év, és Csorna környéken él, én viszont Békéscsabán. Így tudok viszonyítani.

2021. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor én kérek most elnézést tőled!


Értem a viszonyítást. Akkor ezek szerint majd mindenhol drágaság van...

2021. jún. 16. 11:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenhol ez van. Írok még egy példát. Nyílászárók ára nagyon felment pár hónappal ezelőtt. Míg itt (B. megye) a tüzépen 35-50 e ft-ért lehetett kapni 140-140-es ablakot, addig most 90e ft ugyanaz.
2021. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#4: nem tudom, mennyire vagy érintett, de én eléggé. 3 éve kezdtem két lakás felújítását, ezek ősszel befejeződtek, idén tavasszal elkezdtem a tetőtér beépítést (+2 lakás). Azt látom, hogy az építőipari szakmunka bére igenis megduplázódott ez a 3 év alatt. A gyárban a fizetésem csak pár százalékkal nőtt, de az építőipari szakmunka bére simán megduplázódott, nincsenek már legolcsóbb szakik. De ha újra hozol nekem napi 8-10 ezerért kömüvest, burkolót, stb, mint 3 éve, akkor azonnal jöhet dolgozni. Ma inkább napi 25-40 közt találok embereket.
2021. jún. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!