Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új fajta flexibilis gázcsőhöz...

Új fajta flexibilis gázcsőhöz a csomagolásban kétféle tömítést mellékeltek gumi és alumínium tömítést feltételezem az alumínium tömítést kellene használni?

Figyelt kérdés
Valami miatt a gumitömítés is mégis oda van csomagolva? A felvetésem az miatt van mert az egyik konvektornál még a gyári (gumis) flexibilis cső van amit csak úgy tudok kiváltani hogy fittingek segítségével átalakítok 1/2"-ra ráadásul helyszűkés a dolog amire rácsatlakozok az új szabványos gáz flexibilis csővel de nem vagyok biztos hogy a fitting végéhez tömíteni fog az alumínium alátét (tudom le kell ellenőrizni szappannos módszerrel vagy gyári erre kitalát sprayval), nyilván a gumi tömítés rugalmasabb de nem tudom ez a gumi tömítés amit ide mellékelnek már esetleg "alkalmazható gáztűrő" anyagból van vagy felejtős?

#gázcső #Gáz készülék csatlakozás #Alumínium vagy gumi tömítés
2021. júl. 16. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó és megfelelő a gumi is. Azért tették bele ( pentán álló). Bármelyik jó amit mellékeltek.

A városi gáz már nagyon a múlté, de itt is kóc szűnt be, a gumi sztem az akkoris ilyen fajta volt.

2021. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell átalakítani, csak megfelelő végű csövet vegyél.

Egyébként nem azért rakják bele a tömítést, mert nem jó a gázhoz.

2021. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ebbe a konvektorba 3/8"-os külső menetes bekötésű régi fajta gumis flexibilis bekötés volt, úgy elsőre ilyen a mostani rozsdamentes flexibilisből nem jön be a keresőbe de vettem hozzá 3/8"-os könyököt amiből 1/2" os bővítővel még jó írányba is áll a vége így mindkét végén hollanderes 1/2" flexibilis csővel jó lesz. Az alus tömítéssel kipróbálom ha véletlen szivárogna mégis akkor a csövekhez csomagolt gumissal oldom meg. Köszönöm hozzászólásokat és az ötleteket!
2021. júl. 16. 20:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Klingeritet vegyél hozzá, a gumit begyűri, az alu meg engedni fog nagy valószínűséggel
2021. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!