Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kéményseprő megfúrta a füstcsö...

Kéményseprő megfúrta a füstcsövet, annak ellenére, hogy kértük ne csinálja, mert állítólag csak így mérhet? Valaki tud erről nyilatkozni?

Figyelt kérdés

[link]


Szabályos ez? Ez szándékos károkozás szerintem. De ha már megfúrta, miért nem egy kevésbé látható helyen? Panaszt tettem a katasztrófavédelemnél. Szerintetek?



2021. júl. 20. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Modjuk ilyet még nem láttam.
2021. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Alapvetően nincs baj a fúrással, de van erre rendes szilikondugó. Illett volna használni.
2021. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Felháborító. Hát, hogy néz ez ki. Most lett felújítva a fürdő, tök új a cső. Mondtuk, hogy ne fúrja.. Egy percre fordultam el, mert hívtak telefonon és az engedélyem nélkül kifúrta.
2021. júl. 20. 20:28
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Örülj hogy még engedélyezte a nyílt égésterű cirkó használatát.

Mert a füstcsőből ítélve az.

2021. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez gyűjtőkémény.....Azoknak is megfúrta, akiknek parapetes cirkója van és semmi közük a gyűjtőkéményhez.
2021. júl. 20. 20:41
 6/17 A kérdező kommentje:

És átfolyós vízmelegítő...

Gyűjtőkéményt addig nem lehet béleltetni, míg a másik 3 is benne van. Már megtett ük volna, ha a többiek kiszállnak. De mivel senki nem kapott határidőt, így nehéz lesz bármit csináltatni...

2021. júl. 20. 20:43
 7/17 A kérdező kommentje:
De akkoris lehetne vki a más tulajdonára tekintettel és dolgozhatna igényesen. De ez az igényes munka.... Vao
2021. júl. 20. 20:44
 8/17 anonim ***** válasza:

Mikor vettük a lakást,a gázos,vagy kéményes nálunk is megfúrta(Bosch Therm 4200-s vízmelegítő)csövét,bedugta a szondát,majd egy öntapadós alu. szalaggal leragasztotta az a 10-s lyukat,ami kb. 5*5 centis.

Annyira nem ronda...

2021. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

Nyílt égésterű kazán égéstermék elvezetésének mérésére nincsen mérőcsonk ahol mérhetne a füstgázelemző műszerrel.

Így szokták de utána aluszallaggal le is kell ragasztania.

Megértem ha felháborodsz de nem igen volt más lehetősége.

Esztétikus nem látható helyen is megcsinálhatta volna de ez már már csak annyi hogy hátrafordítja a lyukas részt a füstcsövön.

Azért az jó hogy mért is így megnyugodhatsz.

Tudott volna környezeti CO-t is mérni mondjuk mert az is megmutatja ha van visszaáramlás.

A készülék beállítását nem hiszem hogy megcsinálta mert nem szerelik a kazánokat szóval leírt egy paramétert a jegyzőkönyvbe és kész.

Ennek akkor lenne értelme ha be is szabályozza a készüléket.

Huzatot is mérhetett viszont ehhez viszont szét kellett volna szerelni a füstcsövet de így könnyebb volt neki.

Legközelebb már ott a mérőpont ahol mérhet.

Követnek el hibákat mert pár évig kötelezték az embereket is a füstcső kicserélésére amire kitér az új gmbsz is.

Szerintem a jogkörük fedezi őket és most nem hibás.

Megértelek viszont mert én is tartok attól mit talának ki nekem.

Be kell engednem őket mert ez a dolguk.

2021. júl. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem kellett megnyugodni. Van szénmon mérő a lakásban...
2021. júl. 21. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!