Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vettem egy csomag gipszet, de...

Vettem egy csomag gipszet, de egyszerűen nem tudom használni, mert annyira ragacsos, krémes, hogy nem bírom felkenni. Van valami, amivel ezt megtudnám oldani?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire akarod felkenni?
2021. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Falra, festés előtt
2021. aug. 7. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gipszet? Azt minek?

Gletter kenunk a falra, nem sima gipszet.


Ha nem tapad a falra akkor kell elotte melyalapozo.

2021. aug. 8. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Akkor rossz anyagot vettél. Glettre lesz szükséged.
2021. aug. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A jó gipsz pontosan úgy viselkedik, ahogy leírtad: amikor bekevered, akkor krémes, majd 1-2 perc alatt már félig megköt. Ezért nem használnak tiszta gipszet glettelésre, hanem csak a Bermann-csövek meg a konnektor aljzatok felragasztására, esetleg egy darab nagy lyuk (pl. tipli helye) eltüntetésére, lenyomat készítésre, meg ilyenek.


Ha glettelni akarsz, akkor megfelelő gipszes keveréket kell venned. Pl. Rhimano Rigips 3-6. Ez nem tiszta gipsz, hanem "valódi" gipsz, "döglesztett" gipsz és mészhidrát keveréke, amit kellemes, tejföl sűrűségre ki lehet keverni és akár fél órán keresztül használható.

2021. aug. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!