Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Földszinti lakásnál alakíthato...

Földszinti lakásnál alakíthatok ki másik bejárati lehetőséget?

Figyelt kérdés

Van egy földszinti lakásom, aminek a bejárata zárt lépcsőházból nyílik.


Kérlek, tekintsetek el mindentől, legyen az mindegy, hogy ezt én miért akarom. Csak az alábbi kérdésre válaszoljatok:


Megtehetem azt, hogy kialakítok egy bejáratot a ház homlokzati részén és lezárom azt a bejáratot, ami a lépcsőházból nyílik?


Tudom, földhivatal, lakók beleegyezése, stb minden isten faxa kellhet, csak ennyit akarok tudni:


Lehetséges vagy sem?



2021. aug. 10. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, gyakorlatilag azonban kivitelezhetetlen. Mivel a tartószerkezet átalakítással jár (a fal a lakóközösség tulajdona), így minden egyes tulajdonos írásbeli hozzájárulása kell az átalakításhoz. Aztán jöhet a tervezés, ami megint nem lesz egyszerű.
2021. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Én olyat láttam, hogy az erkély ajtó volt bejárati ajtóra cserélve. A korlátja átalakítva és az erkély elé pár lépcsőfok volt téve. Az erkélyes szobában kozmetika működött és a másik bejárat is megvolt.
2021. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lattam mar ilyen törvénytelen átalakítást de az régen készült,még a vadkapitalizmusban, és utólag jóváhagyták.
2021. aug. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Debrecen) egy-egy szobából (lakrészből) üzleteket, szolgáltatókat alakítottak ki, sőt, még orvosi rendelőt is. A bejáratot az utca felől rakták, lépcsővel. Ezek főleg panelek. Egyik-másik kifejezetten jól sikerült kialakítás. Bár gondolom, nem olcsó mulatság.
2021. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van olyan, hogy a földszinti lakás ablakát alakították át bejárattá, az egyik egy rokkanté, tehát eléje még egy feljáró is épült, a másik meg egy bolt lett. Mindkettő tégla építésü, így ugye az áthidalő adott, csak lefele kellett kiszedni pár sor téglát.
2021. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Izé, elfelejtettem leírni, hogy Tégla építésű a társasház. Szóval annyira nem kellene barmolni a fallal, mint egy panelban.


Gyakorlatilag miért lenne lehetetlen?

Asszem 20 lakás van ebben a társasházban, földszint + 4 emelet. Nem úgy ismertem meg őket, hogy na most jól kibaxnának velem egy aláírással. Amúgy ezt a kérdésben is leírtam : D

"Tudom, földhivatal, lakók beleegyezése", természetesen gyorsan le kellett írni.


Valaki írta, hogy nem olcsó mulatság.

Mennyi lenne kb.?

Befazalni egy kb. ajtónyi területet, egy ugyanolyat ajtónyi lukat kialakítani másik szobában, ajtó betétele, azt a költség ennyi, nem? Esetleg a földhivatalban vagy valahol máshol ilyen építkezési cuccosnál kérhetnek még el pénzt xy módosításért, szerintem.

2021. aug. 10. 16:13
 7/9 A kérdező kommentje:
+ befalazott terület vakolása, festése.
2021. aug. 10. 16:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Statikusi szakvélemény is alap ilyenkor
2021. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha, köszi. Kérdésre válasz?
2021. aug. 10. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!