Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan kell szobát festeni?

MimetikusPoli kérdése:

Hogyan kell szobát festeni?

Figyelt kérdés

Sok éve festettem utoljára a falamat, akkor Dulux márkájú rich red színű festékkel, amit a festő mester, aki csinálta, csak úgy nevezett: műanyag festék. Most fehérre szeretném átfesteni.

Átolvastam pár cikket, meg néztem pár videót is, nagyjából összeállt a kép, de maradt még pár kérdés bennem.

Felteszem a régi festés a falon diszperziós festék lehet. Megvan a doboza is, de nincs ez konkrétan ráírva.

Ha diszperziós, és veszek ugyanilyen bázisú festéket, rákenhetem közvetlenül (nyilván hibajavítás, zsírtalanítás és portalanítás után)?

Sok helyen olvastam és hallottam, hogy először függőlegesen kell festeni, majd vízszintesen és megint fűggőlegesen. Ezt úgy kell érteni, hogy az első réteg menjen függőlegesen a második réteg vízszintesen, stb, vagy úgy, hogy pl. lefestem függőlegesen az egyik falfelületet, majd az üres hengerrel mártogatás nélkül vízszintesen is beledolgozom, majd újra függőlegesen?



2021. aug. 31. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű falfestékkel tökmindegy hogyan fested, a végeredmény úgyis egy szép homogén felület lesz.

Nyilván piros falra a fehér nem fog egyből fedni, szóval minimum 2-3 réteggel számolj.

Ez a vízszintes/függőleges dolog meg a gagyi festékeknél számított anno. Mivel kevés volt benne a pigment csíkos maradt a fal ha mindig egy irányban volt felhordva.

Na ezt a mai modern festékeknél már nem kell csinálni.

Duluxra mehet bármilyen festék, 90%-ban úgyis akril bázisúak a falfestékek, a minőségét pedig az akril és pigment tartalom mennyisége határozza meg. Héra, Polifarbe, Dulux - ezekkel nem lehet mellé lőni.


Viszont ha valami olcsó barkácsáruházas vödrös festéket veszel, akkor az már nem biztos hogy elég lesz 2-3 rétegben a piros falra.

2021. aug. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mélyalapozás sem fog kelleni?
2021. aug. 31. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Mélyalapozó csak a "szűz" glettelt felületre kell, hogy ne maradjon porózus a fal.

Itt elég csak leportalanítani, ahol esetleg dzsuvás a fal lemosod vagy lecsiszolod és kijavítod, aztán lehet festeni.

2021. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Épp festés van nálunk, a festő a Héra goldot dicsérte, nálunk elég élénk színű falat kell fehérre festeni és elég volt két réteg, már az első is sokat fedett!
2021. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hivsz egy festőtXDDDD
2021. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!