Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kapcsoló bekötés, hogyan ?

Kapcsoló bekötés, hogyan ?

Figyelt kérdés

Helo

Lakásfelújítás során olyan problémába ütköztem, hogy egy kapcsolót nem tudom hogyan kellene bekötni, ebben szeretnék segítséget kérni.

Adott a kapcsoló, ránézésre egypólusú, de a falban csak egy fázis és egy null vezeték volt rákötve, mivel nem vagyok villanyszerelő ezért kérnék segítséget, sajnos nem figyeltem hogyan is volt bekötve a régi és ki is dobtam.

Kérdésem ez valami spéci kapcsoló lenne vagy egy sima egypólusú kapcsoló is berakható a helyére, képeket linkelem.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2021. szept. 5. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolóba csak a fázist kell bekötni, a kép alapján a 2-es csatiba érkezik be az áram és az 1-esből megy a fogyasztó felé. A nullát a fogyasztóra kell kötni, nincs köze a kapcsolóhoz.


Mondjuk a mi régi házunkban (60-ban épült) minden volt mindenre is kötve, volt mikor csak barna kábel ment mindenhova, gondolom abból több volt anno és azt használták, arra viszont nem gondolt senki, hogy egyszer lesz felújítás :)

2021. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen egypólusú kapcsolonál általában a fázist szakítod meg, akkor azt mondod szerinted csak betettek kék kábelt mert az volt nekik ? :D


Nem akarok kísérletezni félek csak kárt okozok :) bár az rémlik amikor leszedtem, hogy szembe voltak kötve egymással a kapcsolón, mondjuk más opció nem is volt rajt, köszi, lehet teszek 1 próbát :)

2021. szept. 5. 22:30
 3/3 anonim válasza:
100%

Két vezetéknél nincs más opció, minthogy szembe kötöd őket. Színekkel ne foglalkozz, olyan vezeték volt.

(Amúgy ha valamiben nem vagy biztos, bízd szakemberre, mert attól, hogy az adott dolog működik, még nem biztos, hogy sokáig jó lesz, vagy biztonságos.)

Üdv egy villanyszerelo.

2021. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!