Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel célszerű kitömíteni a...

Mivel célszerű kitömíteni a kirepedezett illesztési réseket egy kb. 20 éve olajfestékkel lefestett kazettás fenyő ajtó újrafestése előtt?

Figyelt kérdés

Annó az ajtót úgy festették le, hogy festés előtt az összes illesztési vonalat kiglettelték faglettel. Az idő múlásával talán a használattól is, de legfőképpen szerintem a faanyag száradása miatt az összes illesztési vonal mentén kirepedt a bevonat. Van olyan hely, ahol több mm a repedés szélessége.

A tökéletes és vélhetően szakszerű megoldás talán az lenne, ha az összes glettelést eltávolítanám, aztán újra glettelném és átfesteném. De nem szeretnék ezzel bajlódni.

Arra gondoltam, hogy valamilyen szilikonos anyaggal kitömítem a réseket. Olyannal, ami kellően rugalmas marad, de mázolható is.

Mi a véleményetek?

Milyen tömítő anyagot és technológiát javasolnátok?



#zománcfestékkel festett fa ajtó felújítása #oljfestékkel festett fa ajtó felújítása #faajtó újramázolása #régi bevonat repedéseinek tömítése #illesztési hézagok tömítése mázolás előtt
2021. szept. 6. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valami szakszerű, de pár éve üvegező gittel csináltam ilyesmit régi faablakokon, eddig tartja magát. Hasonló:


[link]

2021. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Parkettafugázó a megoldás.

Olyan színűt keress amilyen az ajtód.

[link]

2021. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Üveges gitt se rossz megoldás, de létezik olajos faátvonó tapasz, sőt un.n mestertapasz, nagyobb hézagokra a fagitt. Egészen széles völgyek esetében nem kell visszariadni a vékony falécek beragasztásától sem. Tudomásul kell venni, hogy a tökéletes munka hosszadalmas.
2021. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. szept. 7. 07:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!